Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárok! Mit gondoltok, ha...

Tanárok! Mit gondoltok, ha egy diákotok mindig jól teljesített az óráitokon, de az érettségit nagyon elrontotta?

Figyelt kérdés
2017. máj. 14. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vonnék le ebből következtetést. Bárkinek lehet rossz napja.
2017. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Furcsálló szemekkel néznék rá.

Nálam ritka, aki órán jól teljesít, általában nehéz és komplex feladatokat szoktam adni nekik, így viszonylag csak kevesen tudják az óra keretein belül megfejteni. Az idei csapatom zömét az év végén kettessel - hármassal zártam le, és úgy néz ki, hogy eddig még csak egy olyan érettségi van, ami 60% alatt lesz.

2017. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Nekem pont ez volt, 4 évig 5-ös voltam matekból, tavaly írtam egy 3-ast (rossz formában voltam vagy nem tudom), és most írtam újra, ami lehet 5-ös lesz.
2017. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
2, elég ócska pedagógus vagy.
2017. máj. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is mindig az volt, hogy az évközbeni teljesítményhez képest sokkal jobbak lettek az érettségik.

Szerintem is jobb nagyobb terheléshez szoktatni a diákot.

2017. máj. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Kösz kettes, a saját egód miatt, ha olyan tárgyat tanítasz, az összes tanítványod nyolc pont hátránnyal indít a felvételin. Remélem, jó érzés, hogy igazságtalanul tönkreteszed a jövőjüket, tuti megéri (ja, és 60 százalék felett írni nem nagy kunszt, és semmi masról nem tanúskodik, minthogy kompetens diákokat kínoztál és gáncsoltál ki éveken keresztül, akiknek pont elég fogalmuk volt pedig a témához)
2017. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

#6: Mire gondolsz? Miért tenném tönkre a jövőjüket? A rossz jegyek miatt? Kizárt, sehol sem számítanak. 8 pont? Honnan veszed? Ha valaki a számára a továbbtanulásban fontos érettségiket min. 70%-osra írja meg középszinten (ha tényleg felsőoktatásban szeretne részt venni, akkor ennek amúgy is meg kell lennie), akkor nem fognak számítani a középiskolai eredmények. Ha számítana, elhiheted hogy nem így osztályoznék.

"...kompetens diákokat kínoztál és gáncsoltál ki éveken keresztül..."

Ez meg megint honnan szedted? Nem véletlenül tanítottam így őket, jó képességűek voltak, így a "szokásos" módszer és tananyag mellett mindannyiuk négyes-ötös volt. Az első év után KÖZÖSEN lett megbeszélve, hogy akkor mehet komolyabb szinten is, így igaz hogy rosszabb jegyeket kaptak, de tudásuk viszont bőven kárpótolta őket.

Jobb lenne nem előre ítélkezni, mert mint láthatod, most nagyon mellé lőttél...

2017. máj. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
hát te nagyon hülye vagy. Pontosan tudod, hogy bármi történhet, ami az érettségit befolyásolhatja, ezért értelmes tanár nem hazardíroz arra, hogy ja, úgyis dupláz a tanuló... Mondjuk más kérdés, hogy tuti nem vagy pedagógus.
2017. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
8 ponttal kevesebb a tanulmányi pontod, ha ötöst érdemelnél, és hármast kapsz. És megvan, hogy nem mindenhova ugyanolyan a követelmény? Én 70%-os emelttel kitörölhetném a s*ggemet a szak esetében, ahova jelentkezem, és akkor még csak nem is duplázom. Szégyen, amit csinálsz. Utálom, amikor egy tanár a saját egója miatt nem engedi érvényesülni a diákjait. Az osztályozásnak fairnek kellene lennie, nem a te jajdekemény személyiségedről meg ómilyen sztenderdjeidről szólnia. Hátrányba hoztad őket a felvételin mindenki mashoz képest, és még büszke is vagy rá. Remélem, hogy tényleg nem vagy pedagógus. Minden más tanárnál is bőven 60 százalék felett érettségizik, aki normálisan készül rá, és ők még csak ki sincsenek gáncsolva mellé.
2017. máj. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként meg igen, irtóra el is vagy tévedve, mert 70%-os közepekkel kb sehova nem vesznek fel.
2017. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!