Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » BCE Székesfehérvár vagy BGE?

BCE Székesfehérvár vagy BGE?

Figyelt kérdés

Eredetileg is az volt a terv hogy szerzek egy gyakorlatias alapot a mestert pedig vagy a BCE-n vagy külföldön szerzem meg.

Viszont népszerűsítik a fehérvári campust így elgondolkoztam azon hogy odamegyek.

Eredetileg ng-re mennék a bgf-en, fehérváron psz-re tudnék (ott ng nem indul)

Szerintetek érdemes a BCE névért fehérvárra járni? (a budapesti képzésre nincs elég pontom (405))

Fehérvár mellett szól hogy nem járna költözéssel.



2017. máj. 15. 13:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Javasolták még a BME-GTK képzéseit a 400+ ösztöndíj miatt, de elbizonytalanít hogy sokan leszólják a gazdasági képzésüket, nincs duális képzésük (bár aki akar tud mellette dolgozni), illetve a kiválásos hírek..
2017. máj. 15. 13:34
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapképzésben nem javaslom a BME-GTK-t, ugyanis jobb lehetőségek vannak másik egyetemeken. 400+-ról azt se lehet tudni, hogy kapja-e egyáltalán valaki, illetve a hallgatók hány százaléka kaphatja (nyilván nincs végtelen összege rá az egyetemnek, illetve a dékánt, aki kitalálta elküldték). A BGE-n jó az NG képzés és kiváló duális partnereik vannak. Bár a duálisra már lehet a legtöbb helyre jelentkezned kellett volna a cégekhez. A cégek előbb vesznek fel feltételesen, mint az egyetemre. Az a baj, hogy viszonylag kevés ember fér be a duális képzésbe, úgyhogy igyekezni kell. A BGE elég gyakorlatias és sok lehetőséged van külföldön ösztöndíjjal eltölteni egy vagy két félévet, ami jelentős előny. A psz más fajta beállítottságot kíván, mint az NG, szerintem.
2017. máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból is a BCE-t mondanám, de így, hogy még költöznöd sem kell..? Kérdés ez egyáltalán?
2017. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A BGE-n van egy Biztos Jövő ösztöndíj program a költségtérítéseseknek.
2017. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

hát sztem ne cucolj el ha nem muszáj tekintve, h sok pénzt felemészt a koli, a kaja.

PSZ szakkal eleve többre mész :DD

Maradj helyben, az a legtisztább

2017. máj. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én az alapján döntenék, hogy mit akarok tanulni. Velem most hasonló a helyzet, nagyon vacillálok. Jó lett az érettségim, valószínűleg fel fognak venni a BGE KKK francia nyelvű nemzetközi gazdálkodására, valamint a BCE GTK magyar nyelvű nemzetközi gazdálkodására is. Az első mellett szól a két diploma és a magas nyelvtudás, a második mellett pedig a presztízs. Még nem tudtam dönteni :) Ugyanakkor viszont a választott szakot nem cserélném el másra az adott egyetem hírneve miatt. Szerintem nézz pár tantervet, hogy tudd, mit is fogsz tanulni 3-4 évig :)
2017. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
8%

Utolsó milyen presztízsről beszélsz?

Azért egy francia elismert egyetem diplomáját nem lehet összehasonlítani a BCE diplomájával.Egy francia diplomával külföldön is tudsz érvényesülni, itthon meg különösen. Itthon a BGE diploma is elég és ugyanolyan állásokat kaphatsz meg vele, mint a BCE-sel. Szóval a francia nyelvű képzés elég extra.

2017. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Általánosságban azért a BCE-t tartják az ország vezető gazdasági egyetemének. Nézd csak meg a felvételi ponthatárokat! Nemzetközi gazdálkodásra államira mindenhol fixen 460, önköltségesre a BCE-n 444, míg a BGE-n 330 körül volt tavaly, ha jól emlékszem, ami azért jelentős különbség. De sok egyéb érvem-ellenérvem is van mindkét egyetemre, azért nagyon nehéz a döntés :(
2017. máj. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Fehérvár BCE.
2017. máj. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vajon mi az egyik tényezője a ponthatár különbségeknek? A felvételi létszám. Nyilván, ahova kevesebbet vehetnek fel ott általában magasabb a pont, mint ahol több hely van engedélyezve. Régen tényleg jó volt a Közgáz, most is jó, de már jó a másik gazdasági egyetem is.Szóval nem sok a különbség presztízsben, szerintem. Nagyon használható és értékes diplomát ad mind a kettő.
2017. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!