Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A jövőben lesz valami következ...

A jövőben lesz valami következménye annak, ha nem sikerül jól a kompetenciamérés?

Figyelt kérdés

Holnap írjuk meg az angolt, ami 2 órás lesz, jövőhét szerdán pedig a magyar-matekot 4 óra hosszáig. Azt mondta a magyartanárunk, hogy nagyon gyötrelmes lesz, sok feladat lesz, stb. Gyakoroltunk is rá, és azt vettem észre, hogy nagyon felfújják a dolgot. A másik, hogy kicsit (nagyon) félek, hogy nem fogom érteni az egészet (ez főleg a matekra vonatkozik), és elcseszem az egészet. Muszáj minden energiámat belefektetni ebbe? Lesz valami következménye később?


(Egy 6. osztályos tanuló)



2017. máj. 16. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Semmi következménye nem lesz. Ez csak valami statisztikához kell.
2017. máj. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha sulinak egyöntetűen szar lesz az eredménye, akkor lehet következménye
2017. máj. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem nehéz a kompetenciamérés, én viccesnek találtam (matek: Zedország pénze a ZED - ez volt éveken át a példa).

Azóta egyszer sem nézték meg nekünk utána hogy milyen lett, nálunk senki nem foglalkozott vele: írd meg ahogy tudod, de ne görrcsölj rajta. Tétje nincs, de őszintén és becsülettel töltsd ki. Ennyi. Nem kell minden energiádat belefektetni és semmi baj nincs ha nem érted bennne a matekot.

Puszi: egy végzős.

2017. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Én is írtam ilyeneket emlékszek rá, egyiknek sem tudtam meg az eredményét azóta sem, nem is érdekel... :D
2017. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Már több napon írják a kompetenciát? Hová fajul ez a minősíthetetlen oktatás? Én direkt baromságokat írtam be anno, a negyedikesnek se tudom az eredményét, nemhogy a tizedikesnek.
2017. máj. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%

"Már több napon írják a kompetenciát?"


Nem. A kompetenciamérés holnap lesz. A múlt héten az idegen nyelvi mérés volt. Mindkettő arra jó, hogy össze tudd mérni magad az országos átlaggal, hogy lásd, hogy az a pl. négyes, amit te a saját sulidban kapni szoktál, az más iskolákban mennyit érne.


"Hová fajul ez a minősíthetetlen oktatás? Én direkt baromságokat írtam be anno"


Az ilyenek miatt tűnik úgy, hogy az oktatás színvonalával van baj, pedig lehet, hogy csak egyesekkel, mint pl. veled. Attól semmi baja nem esik az oktatásnak, hogy megmérik, hogy egy 8.-os eléri-e már az A2-es szintet az elsőként tanult idegen nyelvéből.

2017. máj. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"nagyon gyötrelmes lesz, sok feladat lesz, stb."


Ha csak lógni szoktál az iskolában, akkor az lesz benne a gyötrelmes, hogy nem töltheted majd hülyeséggel az időt, mert fegyelmezetten végig kell ülni a 4x45 percet. Ha normálisan állsz hozzá az iskolába járáshoz, akkor semmi furcsa nem lesz benne: 4x45 percet máskor is végig szoktál tanulni, sőt, akár többet is, ha már 6.-os vagy, ugyanúgy lesznek szünetek, mint máskor, ugyanúgy feladatokat kell megoldani, mint máskor, semmi extra.


"Gyakoroltunk is rá"


Pont az a feladatok lényege, hogy nem lehet rájuk gyakorolni. :) Úgy vannak kitalálva, hogy azt mérjék, hogy mennyire tudod jól használni azokat a készségeket, amiket mostanra már fel kellett szedned: pl. mennyire érted meg, amit elolvasol, mennyire tudsz logikusan gondolkodni, ilyesmi. Erre a mérésre nem készülni kell, hanem amikor maga a mérés van, odatenni magad, szépen, figyelmesen megpróbálni megoldani a feladatokat és kész.


"nagyon felfújják a dolgot"


Ez igaz. De azért, mert ha nem ugyanolyan körülmények között írja meg az egész országban minden hatodikos, akkor nem lehet majd összehasonlítani az eredményeiket, márpedig azt nagyon érdekes megtenni. Pl. ha neked csak 20 perced lenne arra, amire másnak 45, akkor persze, hogy az övé jobban sikerülne, mert te a végére se érnél. Ezért azt a sok-sok szabályt, amit kitaláltak, mind be kell tartani, és akkor lehet majd látni, hogy a te eredményed az országos átlaghoz képest milyen. Jó ezt tudni, nem? Érdekes látni, hogy az, aki egy adott osztályban mondjuk az egyik leggyengébb tanuló, az akkor, ha nem csak a saját osztálytársaival hasonlítjuk össze, akkor nagyon is jónak számít esetleg. De ezt csak akkor mondhatjuk, ha az egész országgal megíratjuk a tesztet, mégpedig ugyanolyan körülmények között: mindenki 45 percet kap minden részre, mindenki csak számológépet meg vonalzót használhat, mást nem, stb. Szóval a szabályokat szigorúan be kell tartani. Emiatt tűnik úgy, hogy "fel van fújva". De máshogy semmi értelme nem lenne az egésznek.


"kicsit (nagyon) félek, hogy nem fogom érteni az egészet (ez főleg a matekra vonatkozik), és elcseszem az egészet. Muszáj minden energiámat belefektetni ebbe?"


Nincs mitől félned. Nem fogják leosztályozni, vagy ilyesmi. De én a helyedben tök kíváncsi lennék rá, hogy pl. ha matekból négyes vagyok a saját iskolámban, akkor másik iskolában is négyes lennék-e, vagy valószínűbb, hogy ötös, vagy csak hármas. Ez úgy tud kiderülni, ha a legjobb tudásod szerint megírod.

2017. máj. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Nekünk általánosban és középiskolában is kijavította a matek és magyar tanár, az eredmény pedig beleszámított az évvégi eredménybe, pedig állítólag névtelenül írtuk és senki nem tudta ki melyiket irta.
2017. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Régen még máshogy volt, ma már vissza kell küldeni a mérés után az összes tesztfüzetet, és központilag javítják. Hogy kinek hogy sikerült, az csak a következő év februárjának a végétől nézhető meg. Akkor meg már hogy adhatna rá jegyet a tanár? Hiszen nem is abban a tanévben írta a gyerek. Meg egyébként is...
2017. máj. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!