Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi jelentkezés megválto...

Érettségi jelentkezés megváltoztatása? Sürgős

Figyelt kérdés

Elrontottam az érettségimet, és nem fognak felvenni arra a szakra amit jelöltem. (3 matekos szakotis ), és persze sikerült elrontanom... igen, taps nekem.

Viszont felvennének az emelt biológia és informatika miatt máshova, de ilyen szakot nem jelöltem. Nincs már rá esély hogy az egyik szakot töröljem, és jelentkezzek helyette arra, amit kinéztem?


2017. máj. 17. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Új szakot már nem tudsz megjelölni , de pótfelvételin a későbbiekben lehet maradnak üres helyek azon az egyetemen, de akkor már csak fizetős képzésre tudsz jelentkezni.
2017. máj. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Sajnos nincs rá lehetőségem, hogy kifizessem a képzést. (Ha csak nem vennék fel diákhitelt.)

Felsőfokú szakképzésre azért még mehetek?

Az ugye nem veszi el az egyetemtől a félévi állami támogatásokat?

2017. máj. 17. 12:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha államira mész, az elveszi, és ugyanúgy jelentkezned kellett volna már, mint a többi felsőoktatási képzésbe. Azt tudod csinálni, hogy vagy megnézed a pótfelvételit, ahol csak önköltségre jelentkezhetsz, vagy elmész OKJ-re, abból kettőt vállal neked az állam, de nem számít bele a támogatott félévekbe, és jövőre jelentkezhetsz újra.
2017. máj. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, csodálatos. Pedig pont úgy lenne értelme a felsőfokú szakképzésnek, hogy lemennek a jelentkezések, és akinek nem jön össze, az jelentkezhetne oda is, vagy okj-ra megy... köszönöm hogy válaszoltál.
2017. máj. 17. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!