Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a tegnapi...

Mit gondoltok a tegnapi (2017) emelt kémia érettségiről? Nehéznek éreztétek? Kb hány pontotok lett?

Figyelt kérdés

2017. máj. 20. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kb 85-90 pontom lesz (inkább 90 irányába a reményeim szerint), én korábban befejeztem és örömködve jöttem ki, mások pedig azt mondták, hogy baromi nehéz volt. A "nehézség" nagyon szubjektív, és nem csak eltérő képességek vagy tudás miatt érzünk valamit nehéznek, hanem azért is, mert esetleg nem bízunk magunkban, rosszat várunk, nem készültünk annyit, mint szerethettünk volna vagy konkrét feladatok egyszerűen nem fekszenek, és pont azok voltak benne. Összességében én korrektnek éreztem a feladatsort, a tíz elektronos táblázat az utóbbi évek egyik legszórakoztatóbb feladata volt, érdekes volt a szöveg, megfejthető volt az egyszerű választás és a számolások se voltak annyira vészesek, egy részfeladatot és egy butaságot rontottam. Valakinek meg ez a feladatsor volt a rémálma, esetleg az ugyanolyan tudásunk és kompetenciáink ellenére mégis kevesebb pontot számolt magának, mert máshogyan élte meg a vizsgahelyzetet, nem tudott koncentrálni, vagy ezek nem az ő feladatai voltak. Egyébként tetszik is, hogy úgy kérdezted meg, hogy nehéznek éreztük-e, és az totál rendben is van, csak gondoltam, kifejtem a gondolataimat. :D
2017. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
összességében én sem éreztem nehéznek, a számolós feladatok szerintem kifejezetten könnyűek voltak, nekem annyi bajom volt, hogy volt pár rész ami elég furcsán volt megfogalmazva nekem, azt el is rontottam sajnos, hát én összességében sokkal jobbat szerettem volna írni, a két táblázat nekem nem feküdt, egy szerves táblázatot elviseltem volna :D
2017. máj. 20. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nehéz volt, főleg a számolások, azokon belül is pedig az utolsó. nagyon remélem hogy 60% meglesz.
2017. máj. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, a nehézség szubjektív. Szerintem ez egy olyan közepes erősségű vizsga volt (a tavalyinál nehezebb, de a 2015-ös érettséginél könnyebb). De ha belegondolunk, az nem baj, ha nehéz egy feladatsor, hiszen mindenkinek az. Egyébként így főleg azok jutnak előnyhöz, akik nem dupláznak.

A számolási feladatok abszolút megoldhatók voltak, az én kedvenc feladatom az utolsó volt. Kijött kereken a 24,3 g/mol, onnantól az ember szinte teljesen biztos lehetett abban, hogy minden jól jött ki a feladatban, van 11 pontja. Szerintem az elméleti résznél voltak félreérthetően megfogalmazott, szívatósabb kérdések. Nekem pl. olyan 92-95% lesz reményeim szerint, de abból az 5-8 pont veszteségből 3 az esettanulmánynál keletkezett, egyszerűen nem értettem a kérdéseket, hogy mire is kíváncsiak pontosan... (Tény, hogy azt hagytam utoljára, feltehetően leszívták az energiáimat a számolások. :D ) Több osztálytársam is hasonlóan járt, hogy az esettanulmánynál vesztett (arányaiban) a legtöbbet.

2017. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4, első vagyok, de jó, hogy nem vagyok egyedül az utolsó számolással. Mindenki annyira gyűlöli, hogy már el se merem mondani, hogy mennyire örültem neki, hogy kijött a magnézium, és onnantól tudtam, hogy mindennek rendben kell lennie vele, és a szöveg is csak elsőre volt értelmetlen, részkérdésenként haladva a végére már az is leesett, hogy mi volt az egész folyamat értelme. :D (mondjuk előtte kétszer sikerült a végén karbonátion helyett a szén-dioxid tömegét kivonnom a kapott moláris tömegből, és tízszer átszámoltam, hogy miért ez a fura, 56,3 grammos válasz jön ki)
2017. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó feladatnál én az elején megijedtem, mert a végére tök nagy baromság jött ki :D, de aztán rájöttem, hogy nem titráltam, azt újraszámoltam és annyira örültem magamnak, hogy legszívesebben felugrottam volna, hogy ez is kijött :D. Nekem a számolós és elemzős feladat volt nehezen érthető.
2017. máj. 21. 08:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem volt nehéz, bár én nem érettségiztem belőle :)
2017. máj. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nektek milyenek lettek?
2017. jún. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84, de még fellebbezek, mert az egyik számításomat nem nézték meg.
2017. jún. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, 96% lett. :)
2017. jún. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!