Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatok majd szociális...

Kaphatok majd szociális ösztöndíjat?

Figyelt kérdés
Egyetemre tavaly nem vettek fel,s most gyakorlatilag 100%,hogy felvesznek. Tavaly egész középiskolában halmozottan hátrányos helyzetű voltam, ami most júliusban fig lejárni. Nagyon nagy szükségem lenne a szociális ösztöndíjra már az első félévtől... Apának nincs bejelentett munkahelye,8osztálya van sajnos,anya közalkalmazott,öcsém középsulis,ő megkapta jövőre a h.h. helyzetről a papírt. Farmos mellett lakunk tanyán és Szegedre mennék egyetemre. Ezek alapján megkaphatom a szoctámot ? A második félévtől biztosan kapom,addigra lesz papírom... Gondolmom azért nem kaptam,mert nem járok suliba. Válaszokat előre is köszönöm!

2017. máj. 20. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen, csak be kell majd szerezned időben minden szükséges igazolást.
2017. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze megkaphatod! A lenyeg , hogy nappalin tanulj es kapjal csp-t! Ha ez meg van jegyzo , kiallitja a hh papirt . ..stb.
2017. máj. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oh köszönöm a válaszokat:) Ugye ezt meg kell pályázni nyár végén s attól félek,hogy kevés időt adnak a dokumentumok beszerzésére. Pl.ha elég szeptember 15-ig leadni a papírt,akkor nyugodt vagyok,mert amint kérek iskolalátogatásit,már küldik is a h.h.helyzetről a papírt. Errőr viszont,hogy meddig lehet ezt elintézni az első félévre, nem találtam még infót a neten...
2017. máj. 21. 14:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezz bursa hungarica-ra osztondikra is. Azt nem az egyetemednel kell igenyelni hanem az onkormanyzatnal
2017. máj. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsősként igénybe vehetsz alaptámogatást is. (59.000ft) szociális alapon működik.


Illetve az előbb említett Bursa Hungarica-t is (de ezt csak akkor lehet ha az önkormányzatod csatlakozott ehhez).


+ Útravaló ösztöndíjprogram

Ami a h/hh/roma hallgatók felzárkóztatására van 125.000/félév bár ezt nem tudtam pontosan értelmezni lehet csak önköltségesek vehetik igénybe, de majd utána jársz :D

2017. máj. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kar, hogy en nem tudok igenybe venni semmilyen tamogatast!
2017. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget :)
2017. máj. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!