Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A történelem középszintű...

Daniellucky kérdése:

A történelem középszintű érettségit ki lehet javítani?

Figyelt kérdés

Töriből a középszinten tett érettségim nem lett anno túl fényes és felmerült bennem, hogy újra megírnám. Ez azért lenne fontos, mert az orvosira jelentkezem és ha nem duplázok, akkor a tanulmányi pontokban, az érettégik átlagára adható 100 pontban a jelenlegi töri érettségim aránytalanúl sokat lehúz.


Azonban itt van ez a leírás:

[link]


Ebből nekem sajnos az derül ki, hogy hiába javítom ki a törimet, az már nem befolyásolhatja a tanulményi pontjaimat.


Szerintetek?


Köszönöm előre a válaszokat!



2017. máj. 22. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem várd ki a végét, hogyan sikerülnek az emelt érettségik. Ha nem vesznek fel, sokkal hasznosabb, ha valamelyik felvételi tárgyból emeltezel újra, hiszen ha az elég jól sikerül, akkor duplázással jobban járhatsz. Amúgy nem te döntöd el, hogyan számolódnak a pontjaid, szóval a lehető legtöbb pontot érő módon fog majd automatikusan összeadódni a pontszámod. Ha a duplázással jársz jobban, akkor úgy számolják.
2017. máj. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Mivel orvosira felvételizel, adott, hogy a felvételi tárgyaid a biosz és a kémia (látom, hogy nrm fizikából mész :D). Na, van egy nagyon fontos szabály, amivel folyton befürödnek az emberek; a tanulmányi pontjaidat csak a bizonyítvány alapján számítják. Szóval hiába mész el kijavítani a töridet jövőre, az nem számíthat a tanulmányi pontjaidba, mert tanúsítványon lesz, arról meg egyedül a felvételi tárgyak 200 pontját számíttathatod be. Nem nyitottam meg a linkedet, de szerintem erre a szabályra találtál rá, és igen, ez létezik.

Viszont szóbelivel - főleg ha alacsony az írásbelid pontszáma - nagyon sokat tudsz majd javítani. Összesen húsz pontod lesz a töriből felvételin, ha összeszeded magad, kicsit mented a menthetőt, meg ha egyébként jók a jegyeid, jól mentek a felvételi tárgyak, akkor simán bent leszel az orvosin egy mondjuk hatvan százalékosra javított negyven pontos írásbelivel. Onnantól kezdve pedig soha senkit nem fog érdekelni a töritudásod. ;)

2017. máj. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az "anno" szót minden válaszoló elolvasta a kérdésben?
2017. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, igazad van, hogy azt átugrotta a szemem, de ettől függetlenül is hasznosítható a válaszom, szóval pls legközelebb ne pontozd le, amikor nyilvánvalóan segítő szándékkal írtam.
2017. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha lepontozást észleltél a részemről, akkor az minden bizonnyal valami félreértés lehet, hiszen nem történt ilyesmi, sőt...
2017. máj. 22. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!