Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hulla fáradtan mit csináljak,...

Hulla fáradtan mit csináljak, ha még vagy 20 tételt át kellene nézni holnap reggelig?

Figyelt kérdés

Esti suli szóbeli vizsgája lesz holnap. 3*20 tétel, mondjuk nem nehezek.

Olyan 2 hete tanulgatok a vizsgákra hétvégente és munka után esténként (már amikor nem más dolgom volt). Néhány dolgot nagyon jól tudok, de más anyagrészekig el se jutottam sajnos.

Ma szabadnapos voltam, de elég rosszul haladtam. Próbáltam koncentrálni, meg is érteni, visszamondogatni. Többször majdnem elaludtam tanulás közben, volt, amikor azért tartottam szünetet, mert nem fogtam fel egyszerű mondatokat se.


Alapból nehezen koncentrálok, nehezen értek meg dolgokat, nehezen megy az agyamba (mondjuk ha már sikerült egyszer, ezer évig is emlékszem rá).

Mindig ilyen nehezen tanultam, egy büfé alapszakot is így végeztem el.


Egész nap nem tudok tanulni, több napra kell pár órákra lebontanom.


Most vagyok olyan helyzetben, hogy főállás, háztartás, vezetni tanulás és ez a két vizsga egyben, most azért nekem is koncentrálnom kellett volna egy napon át.



Mit tegyek?

Azon is gondolkoztam, hogy lefekszem most, reggel felkelek hamar és minden kimaradt tételbe belenézek egy-egy pillanatra. Vagy ezt most este teszem meg...

Irtó álmos vagyok, igazából délelőtt aktív ember vagyok, korán fekvő, nekem 9 óra piszamalövés és még neten olvasgatás időszaka....


2017. máj. 24. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden kimaradt tételből 10 mondtatot tanulj meg, és kész. A legfontosabbakat persze. Olvasd át őket, hogyha a tanár belekérdez más szövegrészbe, józan paraszti ésszel tudj rá válaszolni. Sok sikert, menni fog! Arra a tételre gondolj, amelyiket húzni akarod!
2017. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb ugyanerre gondoltam, csak kevesebb mondattal. Köszönöm a biztatást! :)



A kedvenc tétel mindig meg szokott lenni, most is megvan.

2017. máj. 24. 21:46
 3/4 A kérdező kommentje:

Végignéztem az egészet, volt tétel, amiből csak 2-3 dolgot tudtam. :D

Az motivált, hogy egyetemen (nekünk a szorgalmi időszakok voltam húzósak, a vizsgaidőszak semmi) volt olyan, hogy 8 zh volt egy héten, egy része lekvár, de másik része fontos szakmai és érdekelt is.

Persze zh, tehát mellett gyakorlatok, katalógusos előadások.


Meglett a vizsga hármasra.

Megvan a technikusi képesítés.

:)

2017. máj. 25. 16:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, gratulálok! :)
2017. máj. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!