Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tantárgy miatt nincs...

Ha egy tantárgy miatt nincs meg az abszolutórium, sehogy nem mehetek államvizsgázni?

Figyelt kérdés

Hivatalosan június 6-ig abszolválnom kell, hogy államvizsgázni mehessek, de van egy tantárgyam, amitől nagyon félek. Óraütközés miatt nem tudtam bejárni az órára, de nézem a jegyzeteket, nagyon nehéz.


Jövő héten öt vizsgám lesz, abból ez az egyik... és ha buktam, nem tudom ugye újra felvenni, mert már késő lesz. Akkor vége, ennyi volt?


Ami külön sz*r, hogy önköltséges hallgató vagyok, tehát egyetlen tantárgy miatt kellene még egy félévet fizetnem, plusz felutaznom Budapestre minden héten, hogy be tudjak járni? És egy évet csúszna a diplomám? Vagy van valami más kiút? Valakinek ismerős a helyzet? Félek...


2017. máj. 25. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos így van..ha nem abszolválsz nem mehetsz államvizsgára.
2017. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
De maga a vizsgaidőszak tovább tart, mint június 6, nem? Mert akkor mehetsz később is vizsgára végülis, és meglehet az abszolutórium még ebben a félévben. Ebben esetben csak a záróvizsgát kell csúsztatni fél évvel, amiért nem kell kifizetni még egy félévnyi tandíjat.
2017. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

ahogy az utolsó mondja

ha már meg van az abszolutórium, és már csak az áv van hátra, akkor arra az évre nem kell tandíjat fizetni, csak az áv vizsgadíját

de ha még át is csúszna az az egy tárgy, akkor lehet kérni kreditarányos költségtérítést (legalábbis nálunk így volt)

2017. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!