Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha mérnök szeretnék lenni...

Ha mérnök szeretnék lenni (még nem tudom, hogy milyen), ahhoz hányas átlagot kell elérnem a gimnáziumban?

Figyelt kérdés

A reál tárgyak érdekelnek, viszonylag jó tanuló vagyok, majdnem kitűnő, eddig minden évben 4,7-4,8- as átlagaim voltak.

Leginkább földrajzból, és biológiából vagyok jó, de érdekel a kémia, és a matek se megy olyan rosszul. A fizikával hadilábon állok, ott küzdenem kell a négyesért.

Ezek alapján nekem való ez a pálya?

Ha nem, akkor mit javasolnátok helyette?

Előre is köszi a válaszokat.:)

15/l



2017. máj. 12. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%
A legtobb mernoki karon iszonyat alacsony a ponthatar, persze a jobba szakokon, nevesebb Egyetemeken , azert vannak magas pomthatarok! De ezzel az atlaggal, es egy jo erettsegivel nem lesz gond!
2017. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Köszönöm, hogy válaszoltál!:)

A BME-re is felvehetnek, ha ilyen marad az átlagom?

2017. máj. 12. 22:56
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Ha már most tudod, hogy mérnöknek szeretnél tanulni, akkor nem ajánlanám a gimnáziumot. Egy olyan szakközépiskolai (ööö, azaz mostmár szakgimnáziumi) képzés ami kapcsolódik a mérnöki témakörhöz sokkal többet ér, hiszen már ez idő alatt is lehet olyan tudást elsajátítani ami érni is fog valamit, felvételinél meg mindegy hogy honnan mész, csak pontszám legyen elegendő. Egyébként mérnöki karokra nem nehéz bekerülni, soknak van 300 alatti felvételi ponthatára. Inkább az érettségi eredmények számítanak (sőt!). Ha valaki szín ötös végig mindenből rossz érettségi eredményekkel akkor pontszámügyileg simán le tudja körözni egy kettes-hármas tanuló is jó érettségi eredményekkel.
2017. máj. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Neked is köszi 2-es, de több okom is volt rá, hogy gimibe menjek.

A közelemben elég ótvar szakközepek vannak kb 0 színvonallal+ csak nemrég jöttem rá, hogy mérnök szeretnék lenni.

Egyébként az, hogy gimiből jövök mennyire lesz hátrány a későbbiekben?

És aki 2-es 3-as tanuló, az hogyan ír jó érettségit?Bocsánat, nem akarok senkit sem ezzel megbántani,de az érettségi egy rakás tétel, amit meg kell tanulni, és nem igazán értem, hogy ha valaki egész 4 évben rosszul tanult, hogy lesz 4-es 5-ös érettségije.

2017. máj. 12. 23:10
 5/16 anonim ***** válasza:
27%

Igaza van a #3! En azt mondom keszulj nagyon az erettsegire , arra is leginkabb arra a 2 tantargyra, amit szamit az altalad megjelolni ( es remelhetoleg tanulni) kivant szakra. Amelybol egy legyen emelt, es legyen egy felso vagy 2 kozep foku nyelvizsgad! Van kb 3 eved (korodbol itelve) Hajara!

A BME-n se nagyon magasak a ponthatorok , kiveve a mechatronikai mérnökin (alt. 450 korul van) , de az se lehetettlen! Soksikert! :)

2017. máj. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
#4 Ugy hogy ev kozbe lusta tanulni, En is ilyen voltam. Nem volt mindig 4es atlagom, most megis Penzugy Szamvitel es Kommunikacio Mediatumanyt tanulok parhuzamosan, allamin!
2017. máj. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszi #5!

Igazából még csak most fogok kezdeni egy gimnáziumban.

Angolul elég jól tudok, abból tervezek felsőfokút+oroszul fogok tanulni, és majd meglátom hogy megy:D.

2017. máj. 12. 23:18
 8/16 A kérdező kommentje:
#6 köszi, most már értem!:)
2017. máj. 12. 23:19
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem számít az átlag. Ó de mennyire nem érdekel az itt senkit. Legyél jó matekból, fizikából és kémiából. Ezek alapvető ismeretek: egy mérnöknek elengedhetetlen alapműveltség! Sok kiartást és szorgalmat!


Ui.: Nem baj ha hadilábon vagy, lehet csak rosszul tanítják, a lényeg, hogy érdekeljen, és szeresd, amit csinálsz! Ne hagyd, hogy egy jegy elvegye a kedved/motívációd. Legyél nyitott a világra.

2017. máj. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
oké, úgy lesz :D
2017. máj. 12. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!