Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Eddig mindig csak magoltam,...

Eddig mindig csak magoltam, most viszont érettséginél ez szinte lehetetlen. Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem ha nem tudom nagyjábol szóról szóra, akkor nem is tudom az anyagot:(

Most 130 tételem van, és félek hogy ha magolok elfelejtek ennyi dolgot, arról nem is beszélve hogy nagyon időigényes, görcsösen állok hozzá

Tudnátok tippeket adni hogy kicsit "lazábban" fogjam fel, és valahogy megkönnyitsem a tanulást?😀


2017. máj. 27. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a kulcsszavakra, az összefüggésekre koncentrálj!

Gondolj bele, csak kb. 10 percig kell beszélned, enni idő után úgyis bele fognak valamibe kérdezni, és már csak válaszolgatnod kell:)

2017. máj. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Garpe ***** válasza:
Ahogy az előző is modnta, az összefüggések mentén a kulcsfogalmakra támaszkodva kell csinálni. Amit én javallok, apukám "A legjobban azt tudod megtanulni, amit magad is tanítasz." mondása alapján, hogy képzeld el magad, mintha egy nagy professzor lennél és éppen előadást tartasz. Azaz add elő, meséld el! Volt, hogy csak magamban, de volt, hogy hangosan (s felvettem diktafonra). Nekem így lett 90%-os az EMLET törim tavaly.
2017. máj. 28. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!