Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a Telc angol...

Igaz az, hogy a Telc angol szóbeli felsőfokú része viszonylag még egyszerűbb a többi nyelvcizsgaközpontéhoz képest?

Figyelt kérdés

Eddig én az Euroexamnnél voltam, de már 3x-ra se sikerült letennem a szóbeli nyelvvizsgát, annak ellenére, hogy az írásbeli elsőre meglett ott, éppen ezért úgy döntöttem, hogy valamelyik más nyelvvizsgaközpontnál próbálnám meg. Jelenleg a 4. évemet fogom hamarosan befejezni (1. éves mesterszakos vagyok) és már csak 1 évem van hátra, viszont csak akkor kapom meg jövőre a diplomámat, ha minimum 2 közép vagy egy felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezem. Éppen ezért legkésőbb a nyár végéig örülnék ha már végre sikerülne letenni a szóbeli részt mert nem akarom az utolsó évre hagyni ezt , viszont mostmár nem az Euronál próbálkoznék hanem valahol máshol. Sok ismerősöm mondja, hogy menjek a Telcre mert ott még viszonylabb egyszerűbb a szóbeli része (különösen a beszéd), ki mit gondol róla?

Vagy máshol érdemes inkább letenni? (BME, ECL, Origo....)



2017. máj. 28. 10:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy azért is angolból teszek felsőfokot mert középsuliban még franciát tanultam második nyelvnek, de a nyelv se tetszett, a tanár is szarul tanított, úgyhogy max egy alapfokot tudnék rakni belőle, ami ugye nem elég.
2017. máj. 28. 10:41
 2/4 anonim ***** válasza:

Hehe:D Euroexam angol C1-en írásbeli nekem 70% lett, szóbeli azért bukott el mert 33%lett a hallásértésem. Legközelebb 40%, de összesen csak 58% lett. Aztán elmentem 2x Társalkodóra, ott a hallásértés 85-90% lett, mind a kétszer egy ponton múlott hogy meglegyen össz a 60%

szóval megértelek:D legközelebb én is telcre megyek, én is úgy hallottam, hogy az a legkönnyebb, barátnőmnek 90%lett, és azt mondta, végig dadogott.

2017. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megértelek! Euroexamen a hallás valóban nagy icseszés tud lenni, hisz a vizsgáknál direkt úgy adják le a hanganyagot, hogy nehezen legyen érthető, különösen a jó megoldások.
2017. máj. 31. 11:51
 4/4 A kérdező kommentje:
A Spekaingnél meg olyan érzésem van hogy ott elsősorban jó külső és/vagy pofára adják a sikereket és nem feltétlenül tudásra.
2017. máj. 31. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!