Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék elmenni egy...

Hogyan tudnék elmenni egy hétre? Hogy lehet igazolni?

Figyelt kérdés
Jövőhéten elmennénk nyaralni, ezt hogy lehet igazolni az iskolában?
2017. máj. 29. 10:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ilyenkor az igazgatótól szoktak engedélxt kérni, nem? Vagy hogy van ez?
2017. máj. 29. 10:15
 2/5 anonim ***** válasza:

Aha, ezt már az igazgatónál kell jelezni.

Be kell írni az ellenőrzőbe majd bevinni az igazgatóhoz aláíratni (vagy ofőnek is elég odaadni és elintézi). Van ahol az is jó ha a szülő telefonál be a titkárságra, de van ahol azért kérik, hogy legyen meg írásban is.

2017. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezt mindenhogyan el kell fogadniuk? Amúgy meg már nagykorú vagyok, szóval így elég csak ha én beírom, nem?
2017. máj. 30. 18:22
 4/5 anonim válasza:

Szerintem ennek kicsit formálisabb útja lenne, ha nem ellenőrzőbe írnád, hanem egy kérvényt. Ha úgy gondolod, hogy van rá esély, hogy ne engedjenek el/igazolják le, akkor talan meggyőzőbb is egy kervény.Wordben, kinyomtatod, aláírod, leadod a titkárságon.Valami ilyesmi szöveggel :

Tisztelt igazgató úr!

XY, valahanyadik osztályos tanuló vagyok, az ügyben fordulok önhöz, hogy ettől-eddig külföldön tartózkodom nyaralás miatt, Kérem távol létemet igazolni/igazoltnak tekinteni.

Tisztelettel: XY (gépelve a név, alá kézzel aláírva)

2017. máj. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nagykorú vagy írhatod magadnak. Hacsak nincs túl sok hiányzásod simán elfogadják, nálunk sose volt ebből probléma. Nem kell túlbonyolítani, azt se értem mennyiből jobb ha kinyomtatsz 3 mondatot, mintha az ellenőrzőbe beírod. Aláírja, rányom egy pecsétet és le is van tudva. Egyetemen szokás mindenhez kérvényt írni, gimiben felesleges ennyire erőltetni a formalitást. Nyilván normális megszólítást, igazolja le ettől eddig családi nyaralás miatt meg egy dátum a végén. Nem tudok róla hogy bárkinek is visszadobták volna, ha egy hetet igazoltatott nyaralás, sítábor, bármilyen utazás miatt (nem is lenne sok értelme, mert max akkor visznek orvosi igazolást).
2017. máj. 30. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!