Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fel lehet készülni irodalom...

Fel lehet készülni irodalom emelt érettségire pár nap alatt, vagy meg se próbáljak elmenni?

Figyelt kérdés

Sajnos későn találtam ki, hogy mit szeretnék, és ezidáig nem sikerült foglalkoznom vele.. egy percet sem.

Másból is érettségizek, azokra tudtam készülni, nem is félek tőlük, de az irodalomtól igen.

A szóbelire meg tudom majd tanulni a tételeket, azzal nem lesz probléma, de az írásbelire... képtelenség felkészülni hétfőig.

Mit tudnék csinálni, hogy legalább 40 pontot össze tudjak kaparni? Nyilván senki nem tudja mi lesz az érettségin, nyomtattam már írásbeli feladatsorokat is, de nem hiszem, hogy tudnék ezeken kívül másképp készülni rá.

Olvasott szöveg értése az első feladat.. viszonylag menni fog szerintem, de a műelemzés és a retorika.. annyira nem hiszem, tekintve, hogy nem tudtam semmit készülni. szerintetek van még értelme belekezdenem és akár csak egy napot is rászánnom?? ha nem, akkor koncentrálok a többi érettségire.

Mivel én már leérettségiztem régen, ezért úgymond tétje nem sok van, a 32.000 forintot kivéve, amit befizettem rá.

Szívesen vennék pár jótanácsot, tapasztalatot, mert ha van esély rá, akkor rászánok egy teljes napot, ha nem, akkor lehetséges hogy el se kéne mennem, beégetni magam.. :)

Tudom, hogy komolyabban kellett volna vennem, de két gyermeket nevelek egyedül és mellette dolgozom és próbáltam tanulni amennyire tőlem telt.


2017. máj. 4. 22:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
most nézem, hogy mekkora baromságot írtam, szóval nem retorika, hanem reflektálás.. :) a harmadik feladat az érettségin.
2017. máj. 4. 22:52
 2/12 anonim ***** válasza:
58%
Szóval van két gyereked és dolgozol. Szerintem az érettségizők 99%-ánál több élettapasztalatod van, szóval nem jelenthet nagy kihívást egy kb. nulla lexikális tudást igénylő rizsázás.:D Én négy éve érettségiztem, és akkor még úgy volt, hogy második feladatnak választani kellett, hogy vagy írsz egy érvelést a megadott témában, vagy elemezel egy ott leírt novellát, vagy összehasonlítasz két verset. Ha semmit nem értesz a versekhez, ne válaszd a vers összehasonlítást, ahogy én sem választottam. Viszont, ahogy látom, idéntől az érvelés lehetősége átcsúszik az első részbe, és a második részben csak műelemzés és összehasonlítás közül lehet választani. Annyit érdemes max tenned, hogy rákeresel neten a novellaelemzés és a verselemzés módjaira, onnan összeszedsz pár tippet, és kész. Úgyis az a lényeg, hogy legyenek okos gondolataid, amiket fogalmazz meg fényesre csiszoltan, és írj helyesen. Azzal semmit nem veszítesz, ha megpróbálod.
2017. máj. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

#2 itt emelt érettségiről van szó....


Kérdező, a magyar emelet nagyon alapos, mély irodalmi ismereteket kíván, nem tartom valószínűnek, hogy jól meg tudnád írni. Viszont, veszíteni nem veszthetsz azzal, ha elmész, szerintem mindenképp próbáld meg, max nem sikerül.

2017. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom, csak reménykedni tudok, hogy valamit osszekaparok.
2017. máj. 5. 09:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Tényleg elég alapos ismereteket kíván a magyar emelt, de ha a kérdező pl.sokat olvas amúgy, nem lehetetlen hogy jól megírja. Én is alig készültem 2 éve az emeltre (kb. csak a szóbelire), és 82% lett simán,mert nagyon sokat olvasok.
2017. máj. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsánat, késő volt már, és az "emelt" szócska felett átsiklottam. Szégyellem.


2-es voltam.

2017. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Veszteni csak akkor fogsz, ha el se mész. Ha már befizetted, menj el, legalább nem mondhatják, hogy a semmire adtad ki azt az összeget. Még akkor is, ha éppen csak átmész. Jobb, mintha meg se írnád. Ha az írásbeli meg olyan lesz, akkor a szóbelin még feljebb tudod húzni, ha arra tanulsz rendesen. Én már ismerem a helyzetet, kicsit szégyen is volt, hogy két éve befizettem a vizsgára, de annyira nem ment a tanulás pont akkor, hogy a vizsga napján reggel fel is hívtam a sulit, hogy mégse. Aztán idén újra jelentkeztem rá, bár féltem, hogy mit fognak szólni. Mert a rendszerben ott van a jelentkezésed, ha nem mész el, akkor is, és jegyet is adnak rá. Később meg fogod bánni, ha visszamondod. Hidd el, nagyobb égés, ha nem is mész el. Sose késő nekiállni, ha csak egy nap van rá, akkor is még át tudsz nézni dolgokat. A szövegértésre nem kell tanulni. Az elemzést meg a többit gyakorold.
2017. máj. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Menj el rá, és lesz, ami lesz. :) Kifizettél egy csomó pénzt, és ha nem sikerül úgy, ahogy szeretted volna, akkor is hálás leszel magadnak, amiért elmentél vizsgatapasztalatot szerezni, ami jól jöhet, ha valamikor esetleg megismételnéd. És még az is lehet, hogy valami jó jön ki belőle, főleg, ha egyébként érdekel és sokat is olvasol.
2017. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Na, elmentél? Ha igen, hogy sikerült? :)
2017. máj. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, remélem, jobban, mint vártad. :)
2017. máj. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!