Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik akkor ha nem...

Mi történik akkor ha nem fizetem vissza a magyar államnak a 2 elhasznált félévem önköltségének a felét?

Figyelt kérdés

Kibukok az államiról és abbahagyom a tanulmányaimat.

300.000 ft a egy félév a szakomom.

Azaz mivel 2t jártam 300.000-et kellene visszafizetnem.


Annyi még, hogy kettős állampolgár vagyok, magyar-szerb. Munkahelyem nincs, semmi nincs a nevemet...

Egyébként szerbiában ujrafelvételizek másik egyetemre.



2017. máj. 30. 22:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Behajtják, hidd el, akárkinek a nevén van, behajtják. Hidd el, elég messzire elér a kezük a behajtóknak. Én a helyedben enm próbálkoznék, mert még az is lehet, hogy nagyobb bajod lesz belőle.
2017. máj. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kapni fogod a felszolito leveleket, majd pedig amint tudjak, elkezdik rajtad behajtani. Csak addigra hozza fog adodni kamat, a behajto koltsegei, es a 300 ezerbol hamar szep kerek millios osszeg lesz, amit a vegen akar tiltani is fognak a leendo fizetesedbol.
2017. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ha pénzről van szó nem felejtenek, utolérnek egyszer, kamatostúl
2017. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Értem.

Van az az opció, hogy nem fizetem vissza, hanem magyar munkáltatónál "ledogozom" az elhasznált féléveket.

Itt irja: [link]


Ha jól értem, 20 év áll rendelkezésemre? Mert a szerbiában megszerzett diploma után nem tartom kizártnak, hogy visszamenjek magyarországra... Mástnem azért, hogy ledogozzam az adósságomat.

2017. máj. 30. 23:11
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
nem jól érted, a 20 év a sikeres oklevélszerzésre vonatkozik. A sikertelen képzés esetén a finanszírozott félévek száma +365 nap. Tehát 2 éved van ledolgozni.
2017. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igaz...

Esetleg valami kérelmet nem lehet benyujtani, hogy a diploma megszerzése után visszamegyek magyarországra ledogozni?

Vagy esetleg nektek valami ötlet?

2017. máj. 30. 23:18
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
nincs ötletem, bocsi :-(
2017. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Volt egy életveszélyes balesetem 2 éve, ami miatt nem igen birok fizikai munkát vállalni.

Olvastam, hogy tartós betegség, baleset, megválltozott munkaképesség is lehet kizáró ok a fizetés alól...

2017. máj. 30. 23:39
 9/17 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon ki akarsz bújni alóla, csak tudnám miért.. Mindenkire vonatkozik a szabály, miért lennél kivétel? Gondolkoztál volna előbb, és hagytad volna ott első félév után. Mostmár viseld a következményeit, 300 ezer azért nem a világ, gondolj bele mi lenne, ha mindezt orvosin csináltad volna..
2017. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj, hogy milyen feltételekkel kaphatsz felmentést / könnyítést. Legrosszabb esetben részletfizetést vagy haladékot kapsz. Mindenképp intézd, mert ha megpróbálsz csak úgy megfeledkezni róla, akkor sokszorosát fogják rád verni (pl. tavaly véletlenül kaptam egy felszólítást. Az eredeti összeg 11-szeresét akarták behajtani az illetőn, szerencsére összekeverték a címeket)
2017. máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!