Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az aláírásom letiltv...

Miért van az aláírásom letiltva és miért nem tudok jelentkezni az aláíráspótló vizsgára?

Figyelt kérdés
Az félév közben írt ZH-im egyike sem lett meg, ezért úgy gondoltam, hogy az aláíráspótló vizsgával megpróbálkozok, de nem tudom felvenni, mert az aláíráshoz az van írva, hogy "letiltva", nem pedig "megtagadva". Ez vajon egy félrekattintás lehetett, vagy esetleg van valami előfeltétele annak, hogy tudjak jelentkezni a vizsgára?(pl. legalább egy ZH-nak meg kell lennie vagy ilyesmi) Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 1. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a ZH volt a feltétele a vizsgának. De kérdezd meg a TO-t, az a legbiztosabb.
2017. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez nem átlagos vizsga, hanem aláíráspótló, tehát pont akkor szokták ezt felvenni, amikor nincs meg a zh/aláírás, szóval ezért nem értem. Már írtam a tanárnak is meg a TO-nak is, de még nem válaszoltak. Köszi a választ!:)
2017. jún. 1. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kell lennie valamilyen dokumentumnak, illetve első órán biztos, hogy elmondta a tanár, hogy mi a feltétele az aláírás megszerzésének. Ez alapján kéne tudnod, mert még tárgyanként is eltérhet. (Én 6 és fél évig jártam egyetemre, de soha nem láttam még olyat, hogy aláírás "letiltva".)
2017. jún. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (egészen tavalyig) úgy volt, hogy ha valakinek egyik ZH-ja sem lett meg a félév során, akkor bukó a tárgy, tehát pótzh-zni sem lehet. Máskor azért ha nem is mondják el, vagy nem is vagy ott/nem figyelsz, érdeklődj utána a tárgykövetelményeknek, mert ez teljesen esélyes.


Ha esetleg BME-s vagy, annyi mentsvárad lehet, hogy az új TVSZ szerint mindegyik ZH-t pótolhatod, és a tárgykövetelmények sem írhatnak elő mást. Ha nem, akkor is átnyálazhatod a ti erre vonatkozó egyetemi szabályzatotokat (nem tudom máshol is, Tanulmányi és Vizsgaszabályzatnak hívják-e), hátha van ilyen kikötés abban is, vagy érdeklődhetsz személyesen az oktatónál, hogy nem lehetne-e esetleg valahogyan, esetleg ha nagyon fontos adhatsz le méltányossági kérelmet (ha van ilyen), de egyébként sajnos valószínűleg ez a tárgy jövőre marad.

2017. jún. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!