Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy szoktatok tanulni?

Ti hogy szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés

Akár helyszín, önmotiváció, hatékonyság fokozása, minden érdekel. Írhattok történeteket is, hogy korábban hogy csináltátok és miben változtattatok, stb :)

előre köszönöm a válaszokat:)



#egyetem #tanulás #körömpiszok-kastély
2017. jún. 1. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a kanapén szoktam tanulni, általában délután 5 és este 9 között megy a legjobban, de azért délelőtt is elég hatékony vagyok, kora délután és kora reggel azonban használhatatlan az agyam.


Motiválni magamat sokféleképpen szoktam:

1. 5-ös akarok lenni.

2. Érettségi tantárgyak tanulása megkönnyíti az érettségit.

3. Érdekel a tárgy, az anyag.


Ha éppen nincsen kedvem tanulni, pedig kellene, akkor segít, ha megeszek egy kocka étcsokit, majd elmegyek sétálni/görkorizni kb fél órára, majd felfrissülve könnyebb nekikezdeni a tanulásnak.


Minden tantárgyat más módon tanulok. (Néhány példa:)

Matek: főleg csak órán figyelek és házit írok, ha pedig valamelyik feladattipus nehezebben megy, akkor megoldok néhány extra feladatot.

Kémia: Szintén figyelek órán, otthon elolvasom a jegyzetemet és a könyvet is, majd a leckében szereplő képleteket tanulom meg

Töri: Elolvasom a jegyzetemet, és igazából ennyi. Régen próbáltam a tankönyvet is elovasni, most már csak néha nyitom ki és akkor is csak a képeket és ábrákat nézegetem vagy a forrásokat olvasom el. Egyszerűen összezavar a tankönyv teljesen más logikai felépítése ( más sottendben vannak a történések, körmondatok, stb...).

Angol: Már nem igazán emlékszem, hogy a kezdetekben hogyan tanultam, mkstanában már csak szinten tartom a tudásomat gyakorlással és próbálok mégtöbb szót megtanulni. Sok sorozatot nézek angolul, néha könyvet is olvasok angolul.


16/L 10.oszt.

2017. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp asztalnál, tiszta rendezett környezetben. Ha ágyon/fotelben tanulok akkor gyorsan elalszom vagy elkezdek mást csinálni. Tanulás előtt mindig rendet rakok, odakészítek kaját, innivalót hogy semmiért se kelljen felállnom. Nekem a leghatékonyabban a pomodoro method jött be. Az a lényege hogy 25 percet tanulsz 5 percet pihensz, ezt ismétled négyszer és utána 15-20 percet pihensz. Ez jó, mert 25 perc olyan kibírható időtartam.

Ha laptopról kell tanulnom akkor mindig letöltöm a diákat és úgy tanulok, mert ha meg van nyitva a böngésző akkor gyorsan elkalandozok. Ha könyvből vagy füzetből akkor pedig messzire rakom az elektronikus kütyüket. Zenét nem szoktam hallgatni, max nagyon ritkán olyat amiben nincs ének. Tanulós, olvasgatós tárgyaimhoz mindig kinyomtatom az anyagot, és jöhet a sok színes post-it és kihúzófilc. Sokat segít a megjegyzésben ha kézzel írod le, lassabb a nyomtatásnál, így nagy anyagnál nem éri meg. A gyakorlati tárgyakhoz nyilván gyakorolni kell. Megoldani korábbi zh-kat, begyakorolni a típusfeladatokat.

Időpontra nekem mindegy, akKor tudok jól tanulni mikor senki sincs itthon vagy mindenki alszik.


Számomra ez a legeffektívebb tanulás, de persze ritkán csinálom ilyen tökéletesen. (Most is épp tanulás helyett írom ezt).

Az a lényeg hogy ne halogass és kezdd el időben, akkor már jó vagy.


Egy másodéves mérnökhallgató

2017. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először ismerkedem az anyaggal, kiírom magamnak emészthető formába (hogy valamiféle jegyzet, vagy nyomtatott anyag legyen). Utána ezt olvasgatom, hogy kb képben legyek. Ha vannak minimumkérdések, akkor utána azokat tanulom meg, erre jobb szó nincs, magolva, de úgy, hogy közben persze értsem is. Erre a legbeváltabb módszer a hangos tanulás, és nagyon fontos, hogy nem szabad csak elolvasni, magamtól is fel kell tudni mondanom. Hiába olvasom el akár 100-szor is a kérdéssort, ha nem mondom fel magamnak, akkor élesben nem fog menni. Viszont ha megpróbálom magamnak felmondani, akkor elég kétszer elolvasni, majd végighaladni a kérdéseken és miközben próbálom felmondani, csak akkor ránézni, ha kell, másodjára harmadjára már teljesen magamtól tudom, és az meg is ragad, és könnyen feleleveníthető akár egy vizsga előtti átolvasással.

Ezután ha van gyakorlati rész, akkor azt begyakorlom, minél több feladatot megcsinálok, minden típusfeladatból. Majd pedig jön a feketeleves, az elmélet megtanulása. Általában úgy megy a legjobban, ha vannak valamilyen tételek, vagy kérdéssor, amire felfűzve felmondhatom magamnak.


Ez persze az ideális eset amikor minderre van időm, mert a) nem 5 tárgyra kell egyszerre tanulni; b) nem szórom el az időt (mint ahogy egyébként éppen most is teszem).

A tűzoltás esetében az öröm az ürömben, hogy olyankor ott lebeg már a fejem felett a kard, és olyankor csodákra képes az ember.


A leghatékonyabb helyszín egy üres szoba, társaság nélkül, rendben tartva, kevés cuccal, ahol mindig friss levegő van (vagy legalább óránkénti szellőztetéssel), és csend. A gyakorlatban a közvetlen környezet rendezése az, ami könnyen biztosítható, és sokat segít.

Ezerszer megfogadtam, hogy 7-kor kelek, 8-tól 8-ig tanulok, és még pihiidőm is lesz, de egyelőre a leghatékonyabb (na jó, az egyetlen hatékony) idősávom a 6-tól éjfélig tartó rész. Számonkérés előtti pánikban éjjel kettőig. De ha sikerülne beindítani reggel a szerkezetet, akkor az egész napos is menne.


A hatékonyságomat leginkább az tudja fokozni, ha hatékony vagyok. Magyarul a kezdet a legnehezebb, vagy ha már annyira elszúrtam az időbeosztást, hogy egyértelműen nincs elég időm. Az is fontos, hogy ilyenkor ne legyen más program, vagy szigorúan csoportosítva időügyileg, és előre beiktatva.

Az önmotivációm pedig leginkább csoki. Ezért ilyen egészséges ez a vizsgaidőszak. De egyébként ha belejövök, akkor már önmagában a tudás is tud motiválni, mert alapvetően szerencsére azok a tantárgyak, amikre tényleg komolyan kell tanulni, azok érdekelnek, és tényleg szeretném elsajátítani. Illetve, ha valamihez elkezdek konyítani, akkor nekem már fontos, hogy tényleg átlássam, és tudjam is. Szóval csak a kezdet irtó nehéz. Na meg ha valamit nem kell érteni, csak megtanulni.


Szintén egy másodéves mérnökhallgató

2017. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak!:)

Utánanéztem a promodoro-módszernek, nagyon szimpatikus dolog. Szintén tanulás helyett kérdeztem is és olvastam is a válaszokat..ilyenek vagyunk :D Folytatom a tanulást!

2017. jún. 14. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!