Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre ujrafelvételizni...

Egyetemre ujrafelvételizni mennyi időm van?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy ha nem sikerül összeszedni a 36 kreditet (16 az előző félévben most 20 kell) ebben a vizsgaidőszakban, viszont nem nagyon szeretnék átkerülni önköltségesre vagy kifizetni az eddigi tandíjat akkor milyen lehetőségeim vannak?


Eddig olyanokat olvastam hogy átjelentkezhetek egy másik szakra, de ahhoz el kell érnem 30 kreditet és max 10 egyesem lehet.

vagy

Újra felvételizek ugyanerre a szakra, de a pótfelvételin úgy hallottam hogy csak önköltséges szakokat hirdetnek meg. Valahol azt is írták hogy ha 1 éven belül újrafelvételizek akkor nem kell kifizetnem a tandíjat, és felvesznek megint. Ez úgy van, hogy ha 2018 februári felvételi időszakban felvételizek újra akkor nem kell fizetnem?

Nem tudom ezekből mennyi igaz erre az egyetemre, vagy vannak még más lehetőségeim is?



2017. jún. 1. 16:45
 1/5 A kérdező kommentje:
erre az egyetemre= SZE
2017. jún. 1. 16:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs iylen, hogy ha újrafelvételizel, akkor ne kéne kifizetni a tandíjat. Sajnos idén már lecsúsztál róla, már csak a pótfelvételire lehet jelentkezni, de oda csak fizetősöket hordetnek meg
2017. jún. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy, akkor kár erőltetni..
2017. jún. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát államin nem tudod sehogy folytatni ősszel. Ha nem akarsz önköltséges lenni akkor ki kell iratkoznod és februárban jelentkezhetsz újra államira. Ha egy éven belül újra lesz jogviszonyod nem kell visszafizetni a felhasznált ösztöndíjat. Ez nem egyetem függő hanem egységes szabály. Illetve pótfelvételin tényleg csak önköltséges szakra tudsz menni. Ha nem akarsz egy évet kihagyni akkor csak önköltségesen tudod folytatni. Esetleg vegyél fel a következő évre diákhitelt és mellette felvételizz ugyanerre a szakra államin. Így a masodik éved fizetős lesz de legalább nem csúszol és harmadévesen újra lehet állami ösztöndíjas.
2017. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi sokat segítettél :)
2017. jún. 2. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!