Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi osztályzás írásbeli+...

Érettségi osztályzás írásbeli+szóbeli, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Hogy megy az írásbeli és szóbeli eredmény egy jeggyé alakítása?

Anyum azt mondta, hogy átlagolnak. (Pl ha az írásbeli 3as a szóbeli 2es akk 3+2=5 ez osztva 2vel az még mindig csak 2es... :( )


De én idáig abban a hitben voltam, hogy az elért százalékokat adják össze (írásbeli, szóbeli) és úgy a végső, elért százalékot számítják át egy jeggyé. :(

Ez azért gáz rám nézve, mert szóban megakadok, lefagyok mikor nagyon stresszelek és mivel extra izgulós vagyok, így em számítok túlzottan sok jóra, persze azt tudom hogy bukni nem fogok, de azért egy 4est vártam volna... :/


2017. jún. 3. 17:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék, hogy mikor jutunk el arra a szintre, hogy az érettségizők tudják a játékszabályokat érettségi előtt...


Írásbelin+szóbelin összesen el lehet érni például 150 pontot, te elérsz mondjuk 100-at, akkor megnézik, hogy a 100 hány százaléka a 150-nek, ami most 66% (mindig lefelé kerekítenek), és az alapján kapsz jegyet, hogy melyik intervallumba esik bele; ez 60-79% között van, tehát 4-es. Nem átlagolnak semmit, sőt, magára az írásbelire jegyet sem kapsz.

2017. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kapok jegyet, de a tanárok csak a százalékokat mondták nekem és osztálytársaimnak, hogy ki mennyit ért el, pontokról szó sem volt. Meg arról sem hogyan működik az egész, csak hogy tanuljunk meg ekkor és ekkor kell jönni..
2017. jún. 3. 17:16
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!!! :)

Most elszomorodtam. :(

2017. jún. 3. 17:17
 4/7 A kérdező kommentje:
Még annyiban tudnál nekem segíteni, hogy hol tudnám megnézni azt, hogy (az írásbeli)88% hány pontnak felel meg?
2017. jún. 3. 17:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgyról van szó?

Ha történelem, magyar, matematika írásbeliről van szó akkor 100 pont érthető el az írásbelin.

Tehát 100-ból 88 pont lesz egyenlő 88%-al.

2017. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az angolról van szó.
2017. jún. 3. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Középszintű angol érettségin az elérhető pontszám írásbelin 117 pont. Ha 88%-ot értél el, akkor 117*0,88= 102,96 pont.


Emelt szintű angol érettségin az elérhető pontszám írásbelin 120 pont. Ha 88%-ot értél el, akkor 120*0,88= 105,6 pont.

2017. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!