Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy másik egyetemre szeretn...

Ha egy másik egyetemre szeretnék átjelentkezni, akkor évet kell ismételnem utána?

Figyelt kérdés

BGE penzugy szamvitelre fognak felvenni a pontjaim alapjan, de BME szinten psz-re szerettem volna bekerulni, de nem lesh annyi pontom foleg b nincs meg a nyelvvizsgam.

Igy hat uvy terveztem h egy evet maradok BGE-n es majd kovi szeptembernen atjelentkezek BME-re.

Csak hat nem tudom, hovy evet kell ismetelnem? Mert ugye ugyan arra a szakra jelentkezek csak mas intezmenybe.


2017. jún. 6. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire fogadják el a tárgyakat leginkább. Ha szerencséd van, akkor megúszod annyival, hogy egyszerre 2 évet kell teljesítened, hogy behozd a lemaradást.


Ebben az egy évben meg megcsinálhatod esetleg a nyelvvizsgát is. Vagy passziválsz és újra beadod a jelentkezésed.

2017. jún. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem úgy működik, mint a középiskola, hogy, megbuksz egy tárgyból, akkor évismétlés van. Sőt, ott elvégzett tárgyak vannak, tehát ha te másik szakra akarsz átmenni, akkor az addig elvégzett tárgyaidat kell elfogadtatnod, és folytathatod ott, ahol abbahagytad.
2017. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fognak átvenni. kth.bme.hu-n megtalálod a felvételi és átvételi szabályzatot. 1-2 éve még benne volt, hogy csak akkor vesznek át, ha egyébként is elérted volna a ponthatárt.


Ez akkor működhet, ha újra érettségizel/szerzel nyelvvizsgát és amikor már elég pontod van, akkor újra felvételizel a BME-re. Ha így felvesznek, akkor el tudod fogadtatni azokat a tárgyakat, amiket a BGE-n már megcsináltál, így nem kell őket újra megcsinálni.

2017. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!