Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzéssel...

Felsőoktatási szakképzéssel mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék felsőoktatási szakképzésre pótfelvételizni, mert az adott szakra nincs meg a kellő pontszámom. Ha elvégzem a két évet, és megkapom az oklevelet azzal is eltudok helyezkedni abban a munkakörben, amit végzek? Utána szeretnék diplomát alapszakon, de addig jó lenne dolgozni is, ugyanis leveleősre mennék mind két esetben
2017. jún. 7. 06:42
 1/4 anonim válasza:
Persze.Aztán ha tovább mész azon a szakon alapszakra még plusz pontot is jelent a felvételinél.Ha pedig felvesznek később még lehet egy két tárgyat ki is ütsz vele.
2017. jún. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad, melyik képzésről van szó, de szerintem FOKSZ-szal is el lehet helyezkedni. Ahova én jelentkeztem, pénzügyön banki, kermarketingen logisztikai végzettséget lehet szerezni. Ezzekkel el lehet tudsz menni dolgozni, és mellette végezhető a levelező BSc.

Plusz a már elvégzett krediteket be lehet számíttatni, így rövidülhet a képzés (vagy legalábbis kevesebb tárgyat kell teljesíteni), a munkatapasztalatod pedig beszámítható szakmai gyakorlatként.

2017. jún. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szociális munka szakra mennék
2017. jún. 7. 10:54
 4/4 anonim ***** válasza:

A Széchenyi egyetem szoc. és ifjúsági munkás felsőfokú szakképzésébe néztem bele, elég ígéretesnek tűnik. Gyakorlatorientált, és meg is van adva, hogy az alapképzéseken hány kredit számíttatható be. (A bizonyítványod minősítése alapján pluszpontokak is kaphatsz felvételinél.)

Ha nem gond, hogy elég alulfizetett szakma, de szeretsz embereknek segíteni, akkor érdemes belevágni!

2017. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!