Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi számít jó átlagnak az...

Mi számít jó átlagnak az érettségin?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem tudom eldönteni, hogy mi lehet egy viszonylag normális átlag.

Egy elég jó iskolába járok Budapesten. Az iskola érettségi átlaga 4 fölött van. Nekünk 4,5 től számít jónak az átlag, de gondolom kevésbé jó iskolákban a 3-as átlag is nagyon jónak számít.


Ti milyen érettségi átlagra mondanátok az, hogy az már elég jó? És szerintetek mi számít átlagon felülinek?



2017. jún. 7. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Akár közép-, akár emelt szint, jónak szerintem az 5-ös számít. (Mondom ezt úgy, hogy írtam két emeltet, kémiából meg bioszból, de azoknál is simán meglett az 5-ös, pedig a kémiám sokkal jobb is lehetett volna.) Nem azért, hogy bárkit is bántsak, de a középszintű érettségi manapság egy vicc, a kb. macskám is meg tudná írni őket.


Persze, ha valakinek tanulási nehézségei vannak, akkor már a 2-es is szép eredmény.


És tulajdonképp egyáltalán semmit sem számít az átlag (még a továbbtanuláshoz sem, ha duplázik az illető), a fő, hogy meglegyen.

2017. jún. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
1-es vagyok: ja, az idei szakmai érettségit ne számítsuk bele. Az is egy vicc volt - sajnos:(
2017. jún. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Én középszinten érettségiztem és ~70% lett az átlag. Például ez nekem nagyon jó mert végig a tanulmányi átlagom 2,8-3,6 között volt az utóbbi 4 évben. Átlagon felülinek meg azt mondanám hogy olyan 90% feletti az már szép teljesítmény. Bár ugye ahogy te is írtad kinek mi... Valakinek az én 70%-om csak álom, valakinek meg egyenlő a teljes elkeseredettséggel és halállal.
2017. jún. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, az én sulimban nagyon sokunknak lett 5-ös átlaga, több dicsérettel, szóval én inkább százalék alapján nézem a dolgot, íz én mércém szerint 90% felett számít igazán jónak. De nehéz ezt összehasonlítani, mert azért nem ugyanaz a teljesítmény 90%ot összehozni úgy, hogy két tárgyból emelteztél, meg úgy, hogy egyből se. Meg igazából az számít jónak, ami a saját elvárásaidnak megfelel, meg ami elég pontot ad ahhoz, hogy felvegyenek oda ahová menni szeretnél (már ha van ilyen). Igazából senki se nézi, hogy milyen az érettségid a felvételi után, egyáltalán nem fontos. Meg ahogy írtad, mindenkit elsősorban a saját mércéjén kell értékelni, az számít hogy a saját képességeiből kihozta e a legtöbbet, mennyire dolgozott keményen az elért eredményért.
2017. jún. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is viszonylagos. Nekem az ötös jelenti azt, hogy rendben van, és a 90+ százalék azt, hogy valami jól sikerült. A hármas átlag szerintem sehol nem szamít jónak, de egyébként attól függ az eredmény értékelése, hogy ki mit gondol magáról, ahogyan​ az előző is írta.
2017. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

5 - jeles

4 - jó

3 - közepes

Tehát a 4-es átlag számít jónak.

2017. jún. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szitakötő25 ***** válasza:
Szerintem nem az átlag számít, hanem az, hogy mindenki a saját képességeinek megfelelően teljesítsen, és magához mérten legyen maximalista, ne pedig úgy, ahogy előttem írták, hogy csak az 5-ös átlag a jó, mert az érettségi egy vicc. Tény, hogy nem túl nehéz, de a nehéz is mindenkinek relatív. Én pl. hülye vagyok matekból, és abból csak egy gyenge hármast írtam, viszont az összes többi tárgyból 90% feletti eredményt értem el (igaz, csak középszinten, mert nincs szükségem az emeltre), tehát összességében elégedett vagyok, mert ha pisztolyt tartottak volna a fejemhez, akkor sem tudtam volna többet kicsikarni magamból a matekérettségin. Azt mindenesetre beismerem, hogy a matekból nem a a feladatsor volt nehéz, csupán én nem vagyok jó matekból, hiszen nem vagyunk egyformák, nem lehet mindenkitől kitűnő teljesítményt várni.
2017. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!