Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségin mi van akkor ha a...

Érettségin mi van akkor ha a nyelvtan tételeket nem tudom de az irodalmat igen? Az irodalomra megkapom a pontot?

Figyelt kérdés
2017. jún. 8. 22:30
 1/3 A kérdező kommentje:
És átmehetek így is?
2017. jún. 8. 22:31
 2/3 anonim ***** válasza:

Má az előző kérdésednél is leíruk, hogy ezt egybe számolják, nincs egzaktan megadva, hogy a tanárod hogy fog reagálni. Lehet, hogy csak 10 pontot von le, lehet, hogy sokkal többet.


De miért olyan nehéz azt a 20x 10 mondatnyi nyelvtant megtnaulni?

2017. jún. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kicsit hosszú lett, elnézést érte, de szerintem érdemes elolvasni:)


Amúgy tényleg nem nagy ördöngösség a nyelvtan tétel. Tegnap voltam emelt magyaron (!), kihúztam a "Nyelv mint jelrendszer" tételt, na mondom, ez mi is? Emlékeztem, hogy van ilyen tétel, szóval tuti olvastam valamit róla (a nyelvtan tételeket kb. kétszer elolvastam, aztán mondom, lesz ami lesz, ha olyan tételt kapok, aminél csak meg kell oldani a feladatot, akkor szerencsém lesz, ha kicsit kifejtősebb, akkor meg megpróbálok pár mondatot mondani). Leültem, kidolgoztam az irodalmat (az szerencsére nagyon jó volt, Arany balladáit húztam, nagyon örültem neki), nézem a nyelvtant... Konkrétan a feladat alapján beugrott, miket is olvastam a tételről, de csak a kulcsszavak. Kimentem, az irodalomnál a második balladaelemzésnél mondták, hogy látják, hogy tudom, ugorjunk a harmadik balladára, mert nem lesz idő a nyelvtan tételre:D elmondtam egy általános bevezetőt a nyelvről, a kulcsszavakat mondatba foglaltam, megoldottam a feladatot (tényleg kb. 5-10 mondatot mondtam el, szerintem nem volt 5 perc a nyelvtan), aztán csend, mondom, szerintem ennyi, valami kérdés? Összenéztek a vizsgáztatók, az irodalom tételemnél kijavítottak egy aprócska bakit, aztán mondták, hogy nekik nincs több kérdésük, köszönik szépen, viszont látásra :)


Szóval tanulság: legyél magabiztos, az irodalom tételeket jól tanuld meg, mert arról már bebiztosítasz egy jó pontot, illetve tényleg csak annyi, hogy legyen fogalmad, mi kell a nyelvtan tételekbe. Illetve biztosan segít a tanárod/segítenek a vizsgáztatók, előttem is egy lány pont akkor kezdte volna a nyelvtant megoldani, amikor kiszólították... Kapott még 2-3 percet, de nagyon rástresszelt már, így a nyelvtannál valamit összekevert... A vizsgáztatók pedig nagyon kedvesen nyugtatták, mondták, hogy ügyes, ne izguljon, meg a nyelvtannál is próbálták rávezetni: "biztos vagy ebben? Nem inkább arra gondolsz, hogy..."

Valószínűleg nem lesz max pontos a szóbelije, de tényleg kedvesek voltak a vizsgáztatók, úgyhogy mindenképpen fog kapni pontokat.


Persze vannak olyan nyelvtan tételek, amik hosszabbak (nem tudom, emelt vagy közép szinten szóbelizel, ha emelten, akkor ott van például a nyelvtörténeti korszakos tétel, ami inkább elméleti dolog, de ha minden korszakról van legalább 1-2 mondatod, akkor biztos nincs gond. Ha középszinten, akkor pedig az nyugtasson, hogy saját tanár előtt vizsgázol, ismeri a képességeidet, biztosan segíteni fog). De a legtöbb tételről tényleg elég pár mondat, illetve az, hogy meg tudd oldani a feladatot.

2017. jún. 9. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!