Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magolni egyetemi szinten?...

Magolni egyetemi szinten? (Sosem ment, most pedig vannak vizsgák, beugrók, ahol nem válik be az értő tanulás)

Figyelt kérdés
Ókori irodalom beugró, 200 mű, műfaj, cím, szerző szövegfelismerés alapján. Harmadjára megyek. Ötödik után elbocsátanak. Minden olvasmányt elolvastam, megértettem az anyagot, próbáltam szeretni, sikerült. Most kártyákat készítettem és a Memrise-t használom. Már kezd zavarni, hogy képtelen vagyok magolni. Minden mást elég megérteni. Kérlek segítsetek, sajnos magolásban egy kisgyerek szintjén állok, és még kissé figyelemzavaros is vagyok. Nagyon szépen köszönöm! Semmi nem elég, amivel más átment... :(

2017. jún. 10. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg felmondani az anyagot telefonra, diktafonra és hallgasd vissza úgy, hogy közben saját magaddal mondod hangosan.Hallgasd vissza a felvételt ahányszor csak tudod. Nem a hatodik után bocsájtanak el, egyébként? Sok sikert, kitartást. :)
2017. jún. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint magyaros vagy.

Nézd, ezeket a műveket nem véletlenül adják meg a félév elején. Többször el kell olvasni őket.

Tudom, hogy sok, de csak így mehet. Az ókor után csak rosszabb lesz egyébként. Klasszikus magyar irodalomnál Petőfi/Arany/Vörösmaty egy versét kell felismerni egy versszakból. Ezért nagyon nehéz ez a szak.

2017. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Meglett a vizsga, kérdező? Magoltad a tananyagot?
2020. nov. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!