Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos szeretnék lenni, és nem...

K-pop Anna kérdése:

Orvos szeretnék lenni, és nem hamarosan végzek a középiskolával csak nem tudom hogy menjek főiskolára vagy mégse vagy egyetem vagy mi?! Kérlek aki tud az válaszoljon!?

Figyelt kérdés
2017. jún. 10. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
Négy városban van orvos képzés Magyarországon Budapesten, Pécsett, Szegeden és Debrecenben. Hat évig tart ezután megkapod az általános orvosi diplomát és ezt követi a szakorvosi képzés, ami attól függően, hogy milyen orvos szeretnél eltérő ideig tart, ez alatt már kapsz fizetést rezidensként. Az első két év az alapozó modul, utána jön a preklinikai, majd klinikai modul és a szigorló év.Elég sok pénzbe fog kerülni, még akkor is, ha államilag támogatottan vagy ( ha nem sikerül államira bejutni arról ne is beszéljünk...), a könyvek nagyon drágák és az egyéb eszközök is, de persze egy részét le tudod tölteni a netről, ki tudod venni a könyvtárból, van olyan egyetem, ahol van jegyzettámogatás. Nem szabad megfeledkezni az utazásról, koliról/albérletről, ennivalóról... nagyon drága és elég hosszan tartó út. Kitartásra, szorgalomra és elhívatottságra, no meg persze némi szerencsére van szükség. A felvételi ponthatárok évről évre változnak a jelentkezőktől, azok teljesítményétől függően, de két emelt szintű érettségire van szükség biológia-kémia vagy biológia-fizika, nem árt, ha a többi érettségi tárgyadból sincs rossz eredményed. Összességében nehéz bekerülni, nehéz bent maradni és nehéz elvégezni, de ha ezt szeretnéd csinálni akkor megéri. :)
2017. jún. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen !!! Igen Igen nagyon szeretném !!! Remmélem sikerülni fog !! egyépként még nem valószínű de sebész szeretnék lenni
2017. jún. 12. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!