Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdogáról lenne kérd3sem....

Szakdogáról lenne kérd3sem. Mit kellene kutatnom ebben a témában?

Figyelt kérdés
A játék szerepe a gyerekek életében, fejlődésében a témám. Ehhez milyen kutatást végezzek? Nincs ötletem. Miről szóljon és mi legyen: kérdőìv...
2017. jún. 10. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a konzulenseddel kéne megbeszélni, ő jártas a témában.
2017. jún. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

Egyáltalán milyen szakon vagy? A témavezetőddel beszéltél már? Mégis milyen hely az, ahol kapsz egy komplett kész témát, és teljesen el vagy veszve benne, semmi támpont nincs? Eleve neked kéne témát választanod, nem pedig kapnod... Mindegy.


Mérlegelni kell elég sok mindent, amikor egy kutatást tervezel, remélhetőleg erről azért tanultál több kurzuson is ezen a remek képzésen. A kérdőív a legegyszerűbb, hiszen kísérleti helyzetet, anya-gyerek interakciókat, vagy a gyereket bármilyen helyzetben megfigyelni elég macerás, külön szülői beleegyező nyilatkozatok kellenek, sokkal hosszabb időt és több energiát vesz igénybe és a kódolása is bonyolultabb. Kérdőívvel viszont csak a szülőket tudod megkérdezni, vagy esetleg felnőtt embereket a saját gyerekkoruk kapcsán (visszaemlékezés). Ezt neked kell eldöntened.


Ez egy nagyon tág téma, szóval ezen belül nyilvánvalóan kellene bizonyos konstruktumokat vizsgálnod. Leszűkítheted a kört: milyen fajta/típusú játék? Milyen korosztály? A fejlődés mely szegmense? Illetve bizonyos más tényezőkkel is kapcsolatba hozhatod, amelyek esetleg relevánsak lehetnek ezen a területen. Pl. szociális készségek, viselkedéses zavarok, anya-gyerek kapcsolat, későbbi, serdülőkori vagy felnőttkori valamik stb.

2017. jún. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Még nem konzultáltam. Jövőre végzek. Idén szakiridalmat gyűjtöttem. Csak elgondolkodtam, hogy mégis a gyerekek fejlődését hogy vizsgálhatnám? Ha már arról szól a téma. A játék szerepe a Gyerek fejlődésében.
2017. jún. 10. 21:02
 4/11 A kérdező kommentje:
Vagy vêgezhetek kutatást magáról a játék fajtákról, játszási szokásokról? (Oviban)
2017. jún. 10. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben semmit ne kutass, mert ez nem kutatasi kerdes, hanem csak egy tulzottan tag tema. Eloszor szukitsd le valami konkretra.
2017. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Kétféleképpen lehet vizsgálni a játék és a fejlődés kapcsolatát, az egyikhez évek kellenek és hatalmas tőke (longitudinális kutatás), a másik pedig az, ha serdülők vagy felnőttek visszamenőleg nyilatkoznak a gyerekkorukról.


Mindenképpen szűkítened kell a dolgot. Nem rossz kiindulás az, hogy felmérd, milyen játékok vannak a gyerekek életében, erre elég sok szakirodalmat lehet szerintem találni. Összehasonlíthatsz akár két életkori csoportot (óvodások vs. kisiskolások, mondjuk amikor már megjelent a szabályjáték), vagy bevonhatsz valami olyan változót, ami befolyásolhatja a játékok típusát, fajtáját, minőségét a gyereknél. Akár a szocio-ökonómiai státusz, akár a családi háttér más vonatkozásai, a szülők jelenléte és nevelési stílusa, az óvoda felszereltsége és típusa, a lakhely stb. :)

2017. jún. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%
De például olyasmit is vizsgálhatsz, hogy fejlődés szempontjából vetsz össze két gyerekcsoportot. Mondjuk fogsz valamilyen fejlődési zavart, és megnézed, hogy az atipikus fejlődésű gyerekek (mondjuk autisták, valamilyen mozgásszervi zavarral élők stb.) milyen játékokba vonhatók be, mi az, amit velük játszani lehet, és mit lehet a tipikusan fejlődőkkel. Ez egy roppant izgalmas téma.
2017. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
mármint a kutatási témát szűkítsem? magát a szakdoga elméleti részt (amit szakirodalmakból írok majd), azt nem kell leszűkíteni, nem?
2017. jún. 11. 14:17
 9/11 anonim ***** válasza:
Az elméleti, szakirodalmi részt nem tudod megírni egy tág témából, mert szorosan kapcsolódnia kell a te szűk kutatási kérdésedhez. Tölcséres szerkezet, tudod: tág témából elindulva, de ki kell derülnie, mi indokolja ezt a kutatást, milyen előzmények voltak, amik a te konkrét témádhoz kapcsolódóan relevánsak, a te saját predikcióid a kutatás eredményei kapcsán nem a kisujjadból jönnek, hanem a szakirodalomból. Szóval igen, mindenképpen át kell dolgoznod a bevezetőt valamennyire, hiszen az a konkrét kutatási témádhoz kapcsolódik.
2017. jún. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Konzulens nem szólt hogy szűkìtsem le majd a választott témámat. Meg a játék több területet is fejleszt. Mi van ha mindet megemlìtem, feldolgozom a szakirodalmak alapján? Mert pl.most mit ìrjak 30 oldalt a finommotorikáról? Játék nagymozgást..stb-t is fejleszt.
2017. jún. 11. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!