Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Szerintetek mennyit kellene...

Szerintetek mennyit kellene kutatnom ahaoz hogy tényleg meg tudjam az igazságot?

Figyelt kérdés

Tegyük fel hogy tényleg nem csak ki találta Lovecraft a Necronomicon vagy Hallott nevek könyvét és tényleg létezik valahol eldugva egy eredeti példány.

Nem mozgok olyan körökben szóval esélyem sincsen bele kezdeni sem meg hát pénz és időm se nagyon van rá.

Ha azt a Necronomicont valóban az az Író írta és nem az az örült arab fickó akkor is kell lennie valahol egy könyvnek ami részben hasonló éhez kétlem hogy enyi mágia rá utaló dolgot csak úgy ki tudjon találni magáról ennek kell lennie valahol egy előzményének.Meg abban sem vagyok egészen biztos hogy igazat mond azzal kapcsolatban ahogyan ki találta az a könyv íróját Lovecraft azt nyilatkozta öt éves volt kétlem hogy valóban ki tudná találni egy ilyen dolgot egy kicsi gyerek bármennyire is kreatív.Nagy homály fedi ezt a köbyvet semmi konkrétum nincs róla amin el lehetne indulni.

Ha tényleg létezik akkor valóban veszélyes-e ?Sosem foglalkoztam fekete mágiávL vagy okkultista ezért el képzelni sem tudom.Szerintem nem csak én vagyok ezzel így sokan meg akarják tudni az igazságot a Necronomiconnal kapcsolatban.

Valóban létezik akkor hol lehet az eredeti könyv és Lovecrat vajon hogyan férhetett hozzá ?

Ne nézzetek teljesen örülnék én teljesen biztos vagyok benne hogy létezik valahol ez a könyv és nem csak ki találció



2018. febr. 27. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mégis miért leszel okosabb azzal, ha kiderül, van valami alapja? Semmivel!

Egy szálon próbálsz meg elindulni a témában, ami elege falba ütközik és zsákutcák tömkelegét nyitja ki előtted.

Ennek így nem sok értelme van!

Léteznek lények, entitások, olyan szinten a valóságban, amit a nagy tömeg nem igazán érzékel, szerencsére.

Jobb, ha ez így is marad!

Attól, hogy te tudod, az csak téged boldogít, egyfajta megnyugvást ad és kész.

Nem kell fekete mágiával foglalkozni vagy bármi efféle, elég csak felcsapni a történelmet, a valódit, nem azt az agyon fejtett moslékot, amit eléd dobnak.

Téged egy kicsi darab érdekel a teljes kirakósból, ami nem fog sehova se vezetni, inkább tágítsd ki a látóköröd és próbálj az alapján elindulni, szerintem többet fogsz találni.

2018. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat

Valóban ha szélességben körben kezdek keresgélni mondjuk ebben a témában is akkor talán egy szál majd el vezet hozzá de egyenlőre még azt sem tudom hol kezdjem a kutatást mivel mint említettem nem forgok ilyen környezetben .

2018. febr. 27. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

"enyi mágia rá utaló dolgot csak úgy ki tudjon találni magáról ennek kell lennie valahol egy előzményének"


De akkor az előzménynek nem kellett volna előzményének lennie? És ha igen, akkor annak nem volt előzménye? Hol ér véget az, hogy valaminek előzményének kell, hogy legyen?

2018. febr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 VPeter90 ***** válasza:
A címkérdésed felkeltette az érdeklődésem. a Hozzá írt nagyszöveg elszomorított. INformációt szeretnél ? Előzményt szeretnél ? Mind ott van előtted, benned és körülötted. Csak nézz magadba, nyisd ki a szemed, ürítsd ki az elméd és koncentrálj a kérdsedre (ha kérdezik ezt 1 utazóól hallottad) ha ezeket megteszed meg kapod a válaszaidat. A Necronomikon egyébként ha fennmaradt volna a szemem számára szép olvasmány lenne. Az infót hang vagy érzés fomrájábn kapod, ugyhogy légy ügyes és ne felejts.
2018. márc. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Ajànlom 'A Necronomicon valós' bekezdést.


Lovecraft nem a Necronomicont talàlta ki 5 évesen, hanem az Abdul Alhazred nevet. Minden gyerek szeret képzeletbeli vilàgokat kitalàlni, HPL ràadàsul elég koraérett volt, rengeteget olvasott, és az 1001 éjszaka meséi is a kedvencei kôzé tartozott.


A Necronomicon tartalmàrôl egyébként keveset tudunk meg Lovecraft îràsaiban, mint ahogy a mitolôgiàja is tôredékes, ettôl olyan realisztikus. Az embereket mindig az izgatja, ami nincs kifejtve, mert mindig titkokat sejtenek môgôtte, és valami rejtett igazsàgot keresnek. Mint Brian kôvetôi:


[link]


Amûgy rengetegféle "fan" Necronomicon készûlt, és a legismertebb vàltozat magyarul is megjelent:


[link]

2018. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Necronomicon kitaláció, helyette viszont léteznek valódi grimoire-ok (varázskönyvek), főképp idegen nyelven hozzáférhetők, nézz utána. És igen, van közte olyan, ami veszélyes.
2019. aug. 2. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!