Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha angol emelt szóbelin nem...

Ha angol emelt szóbelin nem értem a kérdést/választ?

Figyelt kérdés
Ha nem értem és visszakérdezek és esetleg úgy se értem az mennyire viszi le a pontokat? Vagy ha témakifejtés vagy vita előtt megkérdezem hogy nekem most erről vagy arról kell beszélnem?
2017. jún. 11. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem érted a mondatot, mert mondjuk halkan mondják, akkor nem hiszem, hogy vonnak le pontot. Ha érted a szavakat, de nem érted, mire kérdez a tanár, akkor kérd meg angolul, hogy fejtse ki egy kicsit azt a szót, amit nem értesz. Ha továbbra sem tiszta, akkor kezdj el arra a kérdésre válaszolni, amit szerinted kérdezett. Maximum jelzi, hogy nem azt akarta megtudni.


Témakifejtésnél bármit mondhatsz, ami megoldása a kapott feladatnak. Az időkeretből nyilván ki tudod következtetni, hogy mennyire kell a téma mélyére ásnod. Vita során nincs más dolgod, mint haladni az árral. Amit mondanak/kérdeznek, arra reagálsz, és kifejted a saját véleményed is.


És no para, az emelt érettségi is csak egy B2-es nyelvvizsgának felel meg, tehát nem egy rocket-science.

2017. jún. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Remélem minden rendben lesz...a középszintem az 92% lett, de erre nem igazán készültem és félek, hogy kevés lesz a szókincs hozzá.
2017. jún. 11. 20:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem érted kérdezz vissza udvariasan,nem kell kétségbe esni.


ha pedig nem tudod hogy mit valászolj mert pl feljön a busójárás vagy valami nagyon váratlan téma, akkor kivághatod magad azzal hogy nem vagy túlságosan otthon a témában-mert fiatal vagy, esetleg mert mások az érdeklődési köreid- és nem nagyon tudnál magyarul se mit mondani a topicról, és tereld óvatosan más irányba a beszélgetést.

"To be honest, I am not so well acquainted with the subject matter...blabla...I would have difficulty expressing this in any language, including my mother tongue, all I can say is...however I am much more familiar with...blabla)


Ha a karácsonyról meg ilyenekről kérdeznek és nem tudsz róla beszélni, sebaj, nem vagy vallásos, nem ünnepled a karácsonyt és egy thaiföldi tengerparton sütetted Decemberben a hasad--jöhet a nyári szókincs.


Beszélj ezerrel. Az a lényeg, hogy ne halgass el.


Hazudni nem bűn, elsősorban a beszédkészségedet tesztelik, nem a véleményedet és úgysem tudnak poligráfra kötni .

2017. jún. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!