Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt angol szóbelin mi a...

Emelt angol szóbelin mi a teendő ha olyan témát húzok amiről még magyarul sem tudnék sok mindent mondani?

Figyelt kérdés

Már csak az izgulás miatt is elég valószínű hogy fogok ilyen helyzetbe kerülni, alapból is visszahúzódó típus vagyok. Járt már valaki hasonló cipőben?

Illetve szoktak segíteni, hogy ne csak ott álljak kukán? Mennyire szigorúak a tanárok általánosságban egy angol emelt szóbelin?

Bármilyen tapasztalat vagy tanács jöhet.

Előre is köszi.



2017. máj. 26. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Amikor a középfokot csináltam régen akkor nekem ilyen volt, most meg nem mondom már sajnos hogy mi volt a kérdés, de a turizmushoz kapcsolódott. Ötletem sem volt, hogy mit kéne mondani, elkezdtem baromságokat beszélni a Balatonról meg fesztiválokról, de egyáltalán nem a kérdésre válaszoltam. Arra próbáltam meg figyelni, hogy minimálisan azért kapcsolódjon a témához amit mondani fogok, nyelvtanilag helyes legyen, szókincs, stb. Végülis folyamatosan beszéltem, csak nem a kérdésre válaszoltam. Megvárták amíg végigmondtam, feltették a kérdést máshogy, hogy hátha az majd segít, de értettem a kérdést elsőre is csak nem tudtam róla mit mondani. Aztán látták, hogy ebből nem lesz válasz, úgyhogy ugrottunk a következő kérdésre. Végül 88% lett a szóbeli ha jól emlékszek. De azt nem tudom, hogy ezen a kérdésen mennyit buktam, de biztos nem az összes pontot, valamennyit összekapartam úgy is, hogy nem is a kérdést válaszoltam meg. Ha nagyon nem megy semmi, akkor csak beszélj valamiről ami legalább a témához kapcsolódik, csak figyelj oda, hogy nyelvtanilag helyes legyen meg a szókincs is rendben legyen. Fogsz vele pontokat bukni, de jobb mintha némán ülnél. De ha látják, hogy el vagy akadva, akkor fognak segíteni, tesznek majd fel kérdéseket, úgyhogy nyugi. Az is jó, ha te kérdezel rá valamire. Nyugodtan kérdezhetsz ha nem érted a kérdést, így legalább látják, hogy nem a nyelvtudásoddal van probléma, hanem nem nagyon érted a kérdést vagy nem tudsz róla sokat beszélni. Azt, hogy mennyire szigorúak azt nem tudom, de amikor felsőfokúztam akkor egész jó hangulatú volt, szinte mintha csak egy jót beszélgetni mentem volna be. De ez rajtad is múlik, ha felszabadult vagy és laza akkor jó hangulatban fog eltelni az a 10-15 perc, mert akkor a tanárok is lazák lesznek. Ha látják, hogy görcsölsz, az rosszabb. Úgy fogd fel az egészet, mintha csak egy laza, kötetlen beszélgetésre mennél be. Igazából azt elmondom, hogy ennyi is az egész, egy beszélgetés. Voltam már középszintű érettségin meg két nyelvvizsgán, eddig még soha nem volt abból problémám, hogy valamire nem tudtam teljesen jól válaszolni. Nem arra kíváncsiak, hogy milyen könyvet olvastál legutóbb (csak egy példa), hanem arra, hogy mennyire tudsz kommunikálni, hogyan tudod átadni a mondanivalót. Ha nem olvastál semmit akkor hazudsz valamit. "I haven't been reading a lot lately, but when I used to read I liked Harry Potter books, because I found them interesting, and they contained more information than the films and since I liked the films too, it was easy to convince myself to read the books. I liked the third part of the series the most, because... bla-bla-bla" Csak beszélj valamit ami a témáról szól, akkor nem lesz gond, nem fognak belekötni.
2017. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%
lányom témája a látássérültek integrált vs szegregált oktatása volt. Szerintem mindenki örült, hogy aznap ő volt az első é azonnal kihúzta...
2017. máj. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 BIGWIZ ***** válasza:
Ha semmit sem tudsz mondani a témáról, az sem gond ha elmondod hogy miért nem áll közel hozzád ez a téma, és esetleg a téma ellen érvelsz. Pl.:A könyveknél mondhatod, hogy utálsz olvasni, mert a modern korban már minden a technológiáról szól stb.
2017. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem ismerősöm KÖZÉPfokú nyelvvizsgán az adócsalást húzta és kb. azt se tudja mit mondjon, de átment mert a témához kapcsolódóan próbált beszélni és gondolom a tanár is gondolta hogy na ez nem egy könnyű téma:D
2017. máj. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!