Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet túlélni egy vizsgát?

Hogy lehet túlélni egy vizsgát?

Figyelt kérdés
hogy készüljek rá, mit csináljak hogy ötös legyen(technikák,tippek amik beváltak)

2017. jún. 11. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez nagyban függ attól, hogy milyen vizsga.


De egy tippet adhatok: A megfelelő témakörbe tedd fel a kérdésed.

2017. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A tanulás a legtöbb embernél beválik.
2017. jún. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt imádom: amikor a a kérdező még le is írja a kulcsszavakat - majd NEM abba a kategóriába teszi a kérdését.
2017. jún. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1.Tanulni

2.Tanulni

3.Nem idegeskedni..

2017. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem tanulás és óránként minimum 10 perc pihenő, amúgy volt anno egy kérdésem arról, hogy nagyon jó tanulók, hogyan készültök az iskolába, ott sokan azt írták, hogy az óráról megmarad bennük annyi, amiből 5-ösre meg tudják írni; tehát ez egy adottság; valakinek az agya "szivacsként" szívja magába az információkat. Tehát aki 5-ös, annak minimális tanulással is megy, ha nincs lefárasztva az agya, tehát megfelelő mennyiségű pihenés is kell, ha meg valaki nem 5-ös, pedig akarja, hát annak ha mégtöbbet tanul talán akkor se lesz minden 5-ös, a kitűnő tanulók meg talán általában fogékony eszűek, vagy hogy mondjam. Tehát az a lényeg, hogy tedd meg, ami tőled telhető, állj neki úgy, hogy na ezt most tudni fogom; és akkor mindent beleadsz és mit mondanak mások, hogy ez mire elég. De ez már neked nem dolgod. Teneked annyi a dolgod, hogy mindent beleadsz, mindennél többet úgyse tudsz tenni, és akkor arra majd valaki benyög egy számot, egy osztályzatot. Nekem többször volt már olyan , hogy mikor beadtam a dolgozatot, úgy adtam be, hogy ennek 5-ösnek kell lennie, mert ezt most nagyon megtanultam, de jó, ne legyenek illúzióim, 5-öst nem szoktam kapni, mert úgyis találnak benne valami kifogást, de a 4-es minimum meglesz; és erre 2-es lett. És nem értettem, és meg is mondtam a tanárnak. Nem pikkelt rám egyik se. Szóval beleadsz mindent, és arra kapsz egy számot. Ami lehet, hogy nincs arányban, nem is felel meg adott esetben a bektetett munkádnak, de ha te mindent megtettél, akkor nyugodt lehetsz. A mindent azt úgy értem, hogy lehetőségeidhez képest, ez is nagyon fontos. Mennyi időd volt , mennyit sikerült azalatt elsajátítanod a tanulni valókból úgy, hogy minden tantárgyba tudjál energiát fektetni; kicsit talán fáradtság-kipihentség kérdése is. Szóval egyszerre több tantárgyra kell készülnöd, nyilvánvaló, hogyha nem "szivacsos" az agyad, nem fogsz tudni 100%-osan mindre felkészülni, főleg, hogyha mondjuk nem is konyítasz pl a kémiához, mert egyszerűen nem áll rá az agyad, és akkor mondjuk egy adott tantárgyból hiába próbálkoztál, rájössz, hogy inkább az átmenés a cél. Mert van olyan is, hogy mindent bevetsz, és annak ellenére se megy. Nekem pl ilyen volt matekból az az egységkörnek nevezett dolog; többször is elmagyarázta a tanár, hiába próbáltam, nem sikerült felfogni. De a lényeg, hogy próbáld meg. Te tegyél bele mindent, és akkor tiszta lesz a lelkiismereted, elégedett lehetsz magaddal, mert te mindent beletettél, megpróbáltál.
2017. jún. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
*Azt úgyis érezni fogod, hogy mikor kell szünetet tartani, nem kell közben figyelgetni az órát, csak hozzávetőleg írtam; de lehet, hogy másnak mások az igényei. Tehát amikor már érzed, hogy hiába olvasod, de az agyad már nem fogadja be az információt, akkor kell szünetet tartani, mert fölösleges lenne erőltetni, és ha egyáltalán nem tartasz szünetet akkor amikor már ez fennáll, hogy már nem fog az agyad; akkor csak ott fogsz már fölötte erőlködni, de nem fog menni semmi. De ha tartasz néhány perc szünetet, akkor újult erővel már újra fog menni egy darabig.
2017. jún. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat remélem tudom hasznosítani és 5-ös lesz a vizsga :) (bocsánat a kategória miatt)
2017. jún. 12. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!