Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem a közép matek...

Van esélyem a közép matek érettségi 5-ösre?

Figyelt kérdés

Idén erettségiztem,azonban olyan rossz lett az összes érettségim,hogy nagyon nagy mázli kéne,hogy felvegyenek.


Matekből 44 pontot értem el,12 pontot az első részből 32 pontot a második részből.


Ezzel csak azt akarom mondani,hogy ha nem vesznek fel akkor jövőre újra érettségiznék matekból,szerintetek lehetséges lenne jövőre a 80%-ot elérni?



2017. jún. 12. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én idén érettségiztem,sosem volt nagy erősségem a matek, de minden nap gyakoroltam korábbi feladatsorokat, órán is figyeltem és ismételtem pluszban a korábbi évek anyagait, ha valamit nem értettem. Végül 82% lett,úgyhogy szerintem

simán lehetséges csak sok gyakorlást igényel.

2017. jún. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos, hogy csak akkor érettségizz újra egy tárgyból, ha felvételi tárgyad, ugyanis az érettségi átlagot a tanulmányi pontjaidhoz (max 100) csak a bizonyítványodból számolhatják. Ergo ha nem olyan szakra mész, ahova matekból felvételizhetsz, maximum csak eszmei értéke lesz, hogy másodszorra megcsináltad.


Egyébként simán lehetséges, én félévkor buktam is matekból, kegyelemhármas voltam, és a valószínűségszámítás előző este átolvasásán kívül semmit nem készültem érettségire, de 84 százalékkal ötös lett (ellenőrzés hiányán és rossz jelöléssel megadott megoldással veszítettem pontokat), mert ott és akkor viszont képes voltam összpontosítani a dolgozatra, és nagyjából ez dönti el egyébként is. :) Ha megírod gyakorlásnak az előző évek feladatsorait, mindent kigyakorolsz úgy, hogy értsed is, és sokat mantrázod magadnak, hogy a matek a barátod, garantálom, hogy bőven meglesz az ötös. :)

2017. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre 55% lett közel nulla évközi és szintén minimális érettségit megelőző készüléssel, másodjára amikor már készültem is rá 92% lett. Végigcsináltam a korábbi összes érettségit gyakorlásként.
2017. jún. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást. :)

Nagyon remelem igazatok lesz és meglesz októberben vagy jövőre az 5os

2017. jún. 12. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!