Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje tanulok angolt, valamennyire már beszélem is. De szeretnék még egy nyelvet tanulni.

Ezekben gondolkodtam (de lehet mást is ajánlani):

-német

-orosz

-francia

-spanyol

-holland



2017. jún. 13. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
német, orosz , spanyol (ezek lesznek a jövőben is igazán kelendőek)
2017. jún. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Arab
2017. jún. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Garpe ***** válasza:
62%

Szia :)


Pont egy éve merengtem ugyan ezen, alaposan utána néztem a témának, most beszélek egy adag nyelvet és tanulok is egy párat.

A dolog nagyban függ tőlled is, hogy mi a célod a nyelvvel, mi a szakmád (vagy mi szeretnél lenni).

Ezek alapján:

-A hollandnak akkor van értelme, ha Flamandiában (Belgium) vagy Hollandiában (esetleg Dél-Afrikában, bár az Afrikaans egy önnálló nyelv, technikaiéag a Holland ottani változata) akarsz, valami komolyabb (nem minimál béres állásban szakmádnak megfelelően dolgozni), vagy ha érdekel a kultúra, vagy ha érdekelnek a germán nyelvek. Egyébként nem túl hasznos, mert nagyon jól beszélnek nyelveket, a TV-ben szinte minden angolul megy felirattal. Ha megérzik, hogy külföldi vagy azonnal váltanak, angolra/németre. Nagybátyámék 5 éve élnek kint (a cég vitte ki mint mérnököt), gyakorlatilag midnenki beszél angolul vagy németül (de még a 80 éves szomszéd néni is, eléggé meglepő volt számomra is amikor leállt beszélgetni).

-A német, akkor jó, ha Ausztria vagy németország vonz, mint munka vagy utazási lehetőség, vayg ilyen cégeknél szeretnél komolyabb beosztásban dolgozni. Több tudománynak szaknyelve (pl.: régészet, filozófia, pszichológia, kémia....). A nyelv maga elég logikus, bár a nyelvtani nemek igen csak logikátlanok, másrészt a nyelvtani esetekről igencsak máskép gondolkodik mint a magyar. Rengeteg anyag áll a rendelkezésedre.

-Orosz: azon túl, hogy "menő", igazai ezerfunkciós nyelv, a szláv népek jelentős részével egész jól tud kommunikálni. Ha a webprogramozás és webbiztoság érdekel az egyik legfontosabb nyelv. Van egy csomó szláv eredetű szavunk, és itthon is keresett nyelv (mundjuk turisztikában). A ciril ABC 40 perc alatt megtanulható, bár vannak nehéz részei a nyelvnek, szintén vannak esetek, amik logikája inkább közel áll a magyaréhoz mint a német. Szintén hihetetlenül sok anyagod áll majd rendelkezésre.

-Francia: a kivételek nyelve. Sokkal több köze van az angolhoz mint a németnek, szintén nincsenek esetek. Az elején nagyon megindul, aztán van a tanulásában egy holt pont ahol mindenben összekeveredsz,majd kitisztul minden. Van egy csomó szakirodalom, illetve a franciák még mindig nem igazán beszélnek nyelveket. Anyagból sem lesz hiányod.

-Spanyol: alapvetően nem túl nehéz, és a világ egyik legelterjettebb nyelve, nagyon sokan beszélik. Viszont koránt sem ennyire hasznos: sok helyen nem fogadják el szaknyelvként, magyarországon -hacsak nem tarozik a munkádhoz- konkrétan 10 évente egyszer útba igazíthatsz vele egy eltévedt túrista csoportot, a nagyon népes spanyol ajkú világ, hiába nem nagyon beszél nyelveket, sajnos nem rendelkezik jelenleg, olyan kultúrális vagy gazdasági potenciállal, amiért komolyabb tényező lenne, és ez a világ izoláltan működik a spanyol youtibe csatornák, hiába vannak a TOP10 nemzetközibe nézőik 99%-ban spanyol ajkúak. Viszont anyag van bőségesen

-Javasolták az arabot: izgalmas és van benne potenciál, azonban, nem annyira mint azt sokan gondolják: akkor éri meg, ha a kultúra érdekel, vagy kötődik a szakmádhoz.



Amit én javasolok, ha így nyelvet akarsz tanulni, de nem tudod mit, hogy tanulj meg Eszperantóul. Tavaly én ezt tettem (javasolták, illetve fogadásból) és nagyon jól jártam vele. Ez a nyelvtanulók "kapudrogja", és a belépő az indo-európai nyelvek tanulásába. 6 hét alatt megtanultam (napi 20-60percet széntam rá), és nem az lett, hogy belekezdtem, de nem jutottam vele semmire. Nagyon fejlődött a nyelvi gondolkodásom (pl.: az egyetemen a latin lazán megy), és már hozzá tudok szagolni egy francia vagy spnyol szöveghez is, ami korábban totál kínai volt. Másrészt van ennek egy tök jó közössége, ami most idén egy fiatalos lendületet vett (ez mondjuk csak belül látszik). Tananyag bőségesen van, későbbi anyag már eltérő, de van pl.: wikipédia. Lehet belőlle nyelvvizsgát tenni, amit elfogadnak egyetmeken.


Ha kell valamelyikhez anyag, vagy tanulási tanács (rühellek magolni ;) ) írj nyugodtan privátot (akár te is kedves olvasó).

2017. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jún. 13. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Angolul mindenképpen. Német, orosz, spanyol, francia, attól függ hogy mi az ami tetszik, de mostanában kapkodnak a keleti nyelveket beszélő emberek után, így a Kínai, Japán is szóba jöhet. Én a Japánt kezdtem el és nem is olyan nehéz. Ráadásul marhajól néz ki az önéletrajzban, mert nem olyan 'átlagos'.
2017. jún. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!