Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológusok! Tudnátok...

Pszichológusok! Tudnátok válaszolni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

Először is, 16 éves, kilencedikes gimis fiú vagyok, akit érdekel a pszichológia, és ezzel is szeretnék tovább tanulni az egyetemen. Biosz-kémiás osztályba járok, habár a kémia miatt választottam ezt az osztályt, sokkal jobban érdekel már a biológia, és még jobban a pszichológia. Akkor a tárgyra térek: két kérdésem lenne, az egyik, hogy a biológia mellé milyen faktot javasoltok (úgy tudom már azt a szakot is fel lehet venni, amit emelt óraszámban tanulsz), én személy szerint a történelemre vagy a magyarra gondoltam, de utóbbi kiesik miután nem a versek a kedvenceim, a törit pedig személy szerint imádom.

A másik kérdésem az lenne, hogyha mondjuk végzek a pszichológia szakon, hogyan tudok pszichológusként állást keresni? Tudom még korai ez miatt aggódni, de inkább előre mindennek utána járok.

Előre köszönöm a válaszaitokat! :)



2017. jún. 13. 21:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem vagyok pszichológus, de azért válaszolni tudok. Tökéletes a töri fakt is, hiszen ez a kettő is lehet felvételi tárgy. De az angolra mindenképp feküdj rá, mert a szakirodalom jó része angolul van. Pszichológusként el tudsz helyezkedni iskolában, kórházban, cégnél, ha a fejvadászat érdekel, magánvállalkozásban, de lehetsz akár sportpszichológus is. A tanulás nem ér véget 5 év után, bőven van lehetőség és érdemes is szakosodni.
2017. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!