Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg 20 tételt?

Hogyan tanuljak meg 20 tételt?

Figyelt kérdés
Jövő héten érettségizek és van rá öt napom, hogy megtanuljak még 20 tételt. Eddig csak hármat tudok belőle. Esetleg valami hatásos módszer? pl. hangfelvétel és azt hallgatom egész este, vagy gyorsolvasás? Előre is köszi az ötleteket.

2017. jún. 14. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a gond? 5 nap rengeteg idő.
2017. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem 5 napom van 80 tételre. Egy nap alatt is meg lehet 20 tételt tanulni. Én azt mondom, hogy egyszer olvasd át alaposan, utána próbáld a lényeget magadban végig mondani. Ha megy a lényeg, a körítés megy magadtól is. Sok sikert!
2017. jún. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Köszi! A körítésen már sokat gondolkodtam úgy könnyebben szokott menni. Neked is sok sikert!
2017. jún. 14. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Én úgy szoktam hogy veszem a tételt, kijegyzetelem, utána a jegyzetet felbontom gondolatokra, s ezeket a gondolatokat 2-3 kulcszóba felvázolom egy lapra (rajzban, írásban, ahogy könnyebben memorizálható neked), s utána a kulcsszavak alapján felmondom magamban az egész tételt.


S akkor közben átismételem amit már átvettem, és úgy igyekezek hogy +még utolsó napra CSAK ismétlés maradjon, amikor magamtól mondom fel a tételeket, s a halvány részeket befoltozom a fejemben.


De a lényeg hogy 1 percet se vesztegess el! Ne engedd meg magadnak hogy leplecsledj a gép elé mielőtt a napi célt el nem éred, mert úgy nem fogod tudni befejezni :\.

2017. jún. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
4 éved volt megtanulni 20 tételt. Csak szólok.
2017. jún. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
2-es vagyok, köszönöm!
2017. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Először is szakadj le a GYIK-ról, aztán állj neki tanulni, egyesével. Ilyen egyszerű.
2017. jún. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20 tétel 5 napra -> 20/5=4 -> 4 tétel per nap, így már nem is olyan vészes
2017. jún. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 60 tételt tanultam meg két nap alatt egy egyetemi vizsgára. Persze nem ötösre sikerült, de na :D 20 tétel semmi öt napra.
2017. jún. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!