Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért kell mindenhez külön...

Miért kell mindenhez külön végzettség? Szerintetek ez nem árt, a hazai szakképzésnek, meg a munkaerőpiacnak? Mostanában azt tapasztalom, hogy minden képzéshez több év kell, hogy elvégezz egy szakmát.

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

A szakképesítés megszerzéséhez idő kell. Végzettség nélkül bárki bármit csinálhatna, mindenféle kontrolált tudás nélkül.

Ha az életed lenne a tét, akkor egy diplomás orvosra vagy egy önjelölt, végzettség nélküli kuruzslóra bíznád magadat?

2017. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A szakképzés és felsőoktatás nem ugyanaz. Én a szakképzésről írtam, nem felsőoktatásról, persze az orvasnak idő kell hogy kitanulja a mesterséget, ott is szerintem a képzési idő szerintem nagyon sok év. De például egy sima szakmunkásnak miért kell két év hogy kitanulja a mesterséget, attól még nem lesz jó szakmunkás ha ennyi időt csak az iskolába tölt, tapasztalat az meg nincs ez a baj hazai oktatási rendszernek. Sok idő, kevés tudás.
2017. jún. 19. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Mostanában Magyarországon a szakképesítés eléréséhez kevesebb idő van a szükségesnél. Nem tanulják meg rendesen a szakmát. Régen 3 év volt a képzési idő. Ennek felét az iskolában, a másik felét mestereknél. gyárakban gyakorlattal töltötték.
2017. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hónapok alatt meg lehetne tanulni egy egy szakmát, ha rendesen menne az oktatás. Sok az elméleti idő, kevés gyakorlat.
2017. jún. 19. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!