Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van olyan, aki 35-36 évesen...

Van olyan, aki 35-36 évesen kezdte el a jogi egyetemet?

Figyelt kérdés

Szerintetek, ha az embert ez érdekli, megéri?

(Feltételezve, hogy a tandíj/tanulás nem probléma levelezőn) Tudom, hogy öt év az egyetem, és a szakvizsgához még kell három, vagyis "teljes értékű" jogász ilyen korban már csak 44-45 évesen lesz valakiből, de amennyire tudom, cégek alkalmazhatnak szakvizsga nélkül is (valamint az ilyen munkaviszony beleszámítható a szakvizsga előtti 3 év gyakorlatba).

Van valakinek tapasztalata e téren? Köszönöm a véleményeket, javaslatokat előre is.



#jogi kar #szakvizsga #jogi egyetem #jogász levelező #jogi egyetem levelező #jogi kar levelező
2017. jún. 21. 10:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érné meg. Én egy ügyvédi irodában gyakornokoskodom, látom, mennyit keresnek szakvizsgáig a jelöltek (nevetséges összeg), szakvizsga nélkül máshol is alkalmazhatnak, de az sem lesz egy olyan egetrengő karrier (fizetés meg pláne). Szóval, én inkább lebeszélnélek róla ezek miatt is, meg másrészt levelezőn munka mellett iszonyat kemény lenne végigvinni 5 év alatt. Utána meg 41-42 x évesen gondolom már nem akarnálak 110-120 ezres fizukból nyomorogni, miután 5 évet szívtál még.
2017. jún. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Esetemben inkább az a gond, hogy 3 éves jogi területen ledolgozott főálláshoz kötik a szakvizsgát, és ha alkalmaznak is, nekem kell mást is kell csinálni mellette. Erre pedig, ha valahol ott kell ülni napi 8 órában, elég kicsi az esély. A tanulással nem lenne gond de ezzel a részével annál inkább.

Amúgy simán a diplomával nem lehet önállóan törvényesen dolgozni? Valamiféle jogi tanácsadóként pl., aki nem vállal ügyeket, pereket, csak tanácsokat ad?

Érdekel a jogtudomány, de pusztán passzióból nem tolok bele öt évet.

2017. jún. 21. 13:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Szakvizsga nélkül nem mész semmire a jogi diplomával. Az egyetem egy általános jogi tudást ad minden jogterületről, viszont ahhoz, hogy hozzád az emberek tanácsért menjenek meg úgy egyáltalán bármit tudj nekik nyújtani, kell a szakvizsga, ami nagyobb jogosultságot ad. Az sem véletlen, hogy egyetem után nem lehet mindenki rögtön ügyvéd, ügyész, bíró stb. kell pár év mire rutint szerzel, az orvos sem műt rögtön egyetem után...
2018. máj. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Edesapam elvegezte, munka es csalad mellett. Most 50 eves, es azota szarnyal a karrierje. Az egyik legjobb dontes volt az eleteben, azt mondja:)
2018. júl. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy döntöttél végül?

2022. febr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5/5-ös:

Elkezdtem 2020 szeptemberében. Most tolom a nyegyedik félévet.

2022. febr. 20. 17:27
 7/12 anonim válasza:
De jól tetted! Így ismeretlenül is drukkolok neked. Sok sikert kívánok!
2022. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tetted, sok sikert. :)
2022. márc. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jobb lett volna, ha akkor el tudom kezdeni, mikor feltettem ezt a kérdést, és nem három évvel később, de főleg anyagi okok miatt maradt el. Így már majdnem 43 leszek, mire meglesz a diploma, ha sikerül öt év alatt abszolválni. Sokat vívódtam rajta, hogy elkezdjem-e egyáltalán, de arra jutottam, hogy akkor is megöregszem, ha nem végzem el, szóval akár el is végezhetem :D
2022. márc. 7. 22:06
 10/12 anonim válasza:
Melyikre jársz? Szereted?
2022. márc. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!