Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki tett már...

Van itt olyan, aki tett már emelt magyar érettségit? Tanács?

Figyelt kérdés
illetve azt akarom még kérdezni ,hogy elég e 3 hónap a felkészüléshez, úgy , hogy épp most érettségiztem közép szinten ötösre (84%-os), még dupla vagy tripla ennyi energiát fektetnék bele, de szeretnék tanácsot kérni... milyen könyvből tanuljak ? jó a sima középiskolai tankönyv? mivel nehezebb az emelt a közép szintűnél? miben más?
2017. jún. 21. 17:19
 1/3 anonim válasza:
50%
Hááát, ha a középszinted is csak 84% lett, akkor inkább hagyd az emeltet. Én 12 évig kitűnő voltam magyarból és az emeltem csak négyes lett. Az emeltre sokkal több olvasmányról kell tudni, nehezebbek a tételek, magasabbak az elvárások, az interneten fent vannak a témák, amiket tudni kell, illetve a kötelezők is biztosan. Nehezebb a feladatsor, mindent pontosan kell tudni. Nem a saját tanárod javítja, hanem olyan személy, aki nem ismer és nagy valószínűleg mindenben talál hibát, nálam is ez volt, helyesírási hibákat számolt, miközben nem voltak hibáim, áthúzott dolgokat stb. Három esszét kell írni, amik nagy lélegzetvételűek, nézd meg az eddigieket. Az iskolai tankönyvek anyaga is elég, ha azokat megtanulod, de az egészet, részletesen és keress ellenvéleményeket, a saját véleményed is legyen meg mindenről. Olvass sokat és a szóbelire nem elég, ha egy könyvet megtanulsz, ami kidolgozza a tételeket :) Sok sikert, ha van valami konkrétabb kérdésed, vagy segítség kell akkor írj nyugodtan, mostmár magyar szakos vagyok az egyetemen, lehet így jobban menne nekem is az emelt :D Ja, és többet érsz egy középszintű 84%-os érettségivel, mint egy emeltszintű kevesebb százalékossal. És hidd el, kevesebb lesz... Én úgy jöttem ki, hogy sima ötös, erre ránéztem a szembesítésnél és 45% lett az írásbeli, a hibaszámolás miatt, amit sem én, sem a tanárom nem értett. De pozitívum, hogy ez már négyes :D
2017. jún. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Figyu, gyűlölöm a magyart, de nekem idén 90% lett a közép.

Te érzed, hogy mire vsgy képes, de egy emelt irtó sok energia befektetés.

Én matekból mentem. Egyébként állatira szeretem a matekot, és nem dupla anyi energiàt fektettem az emeltbe, hanem négy-ötszörös időt, nem is beszélve arról, hogy a szóbeli milyen volt.. Mégis csak 75% lett.

Próbáld meg. De készülj fel arra, hogy szabadidődben is azt fogod csinálni.

2017. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 84% lett idén az emelt magyar úgy hogy csak kb decembertől készültem ra, elolvastam minden kötelezőt eddig meg a legfontosabbakat az emelthez ajanlottbol, majdnem minden nap foglalkoztam vele. A szóbeli tetelsortokbol az idein kívül tudtam a tavalyit is meg az azelőttit, mert Csomó hasznos plusz információ van bennük. Az esszé írást lenne érdemes gyakorolnod, keress egy magyar tanárt aki átnézni neked. Osszefuggeseket kell tudni, tropusokat, ritmusokat felismerni. Minden (MINDEN) költő eletrajzarol tudok beszélni pár percet a fontosabbakrol (ebből kb 17 van) jóval többet is és sok fun factem van róluk.

Nem igazán tartom relevansnak a kozepszintuhoz való viszonyítást, az emelt magyarhoz kell egy olyan szintű és mélységű műveltség ilyen téren, amit csak akkor sajatitasz el ha tényleg szereted. Sokkal nehezebb mint egy emelt tori ahol megadnak egy konkrét anyagot és csak meg kell tanulni. Szerintem 3 hónap alatt ha csak erre koncentralsz és keresel valakit aki ért hozza és néha segít simán fel tudsz készülni. Nezegesd az előző felévek feladatiat, sok mindent világosabbá tesznek és idén se lett könnyebb. Írj ha kerdesed van, ha gondolod küldök olvasmány listát. Sok sikert !:)

2017. jún. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!