Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes elmenni újságírónak/sz...

Érdemes elmenni újságírónak/szerkesztőnek? Ha nem akkor milyen szakmák vannak amik leginkább magyar nyelv és irodalommal kapcsolatosak és ebből tett emelt szintű érettségivel és főiskolával elérhetők?

Figyelt kérdés

2012. okt. 5. 00:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mára ez már tucatszakma lett, így nem érdemes, hacsak nem baromi jó a helyesírásod és a képzeleted (valahogy le kell írni a dolgokat) és a kommunikációd. Én is újságíró akartam lenni, aztán most már mégsem... Szerintem nem éri meg.

A többire passz.

2012. okt. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg az újságíró. Az x megyei Naplónál összesen 8 dolgozó van, holott minimum 15-nek kéne lenni. Leépítés volt s nem azért ilyen kevés a létszám, mert nincs újságíró... Meg sok az olyan is, akik ingyen írnak vagy bloggerek. Meg 85000 Ft-ért nem ül senki az íróasztal előtt naponta 12 órát amellett, hogy a híreket is lehetőleg elsőnek szerezze be. Nagy a versengés is. Ha nagyon elszánt vagy és mindenképpen ebben szeretnél elhelyezkedni és van ismeretséged akkor esélyes, de elég idegölő.

Mondanám, hogy tanulj magyartanárnak, de az is van legalább annyi. Esetleg, ha vérprofi vagy akkor ott maradhatsz az egyetemen tanítani. De színházi munkákkal kapcsolatban is fontos az irodalom/nyelvtan. Bár ott sem könnyű az elhelyezkedés. Ez az a terület pont, amit nagyon ellehetetlenítettek.

26/N (munkanélküli újságíró)

2012. okt. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Az remek,mert az ég világon semmihez nem értek csak a magyarhoz.:) Esetleg még földrajz,de azzal még inkább nem lehet mit kezdeni. A többiből csak magolással érem el az 5-öst/4-es vagyok/nem szeretem. Azért még várom a válaszokat,mert ez eddig nem túl biztató.:cc
2012. okt. 5. 20:42
 4/4 anonim válasza:

Szerintem próbálkozz meg a földrajzzal... tényleg szerethető. Persze ez a tanáron is áll, hogyan tálalja.


Esetleg gyógypedagógia nem érdekelne? Rengeteg felé lehet vele szakosodni, és a felvételihez oda kötelező tárgy az irodalom. Ráadásul ez a szakmaág keresettebb lett, hisz nincsenek tökéletes emberek, mindenkinek van valami baja. S mostanság egyre felkapottabb, hogy az emberek gyógytornára, logopédushoz... stb. járjanak.

Írni pedig hidd el, ha szeretsz, ezután is fogsz. Nem kell emiatt újságírónak menni. :) :)

Remélem egy picit sikerült segíteni.

2012. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!