Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi esélyem van szóbeli...

Mennyi esélyem van szóbeli érettségin?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az osztályunknak holnap, pénteken és szombaton lesz a szóbeli érettségi. Én viszont egy picit benéztem a dátumot és azt hittem jövőhéten lesz. (Igen, tudom hogy béna vagyok. :D) Ma reggel tudtam meg hogy holnap érettségi. Végigtanultam a napot, de úgy érzem hogy nem sok minden maradt meg. Az írásbelik egész jól sikerültek, mindegyik 70% körüli lett. Mivel angolból már letudtam az emelt érettségit a választottam pedig média volt, így csak a magyar és a töri maradt. Szerintetek ha kihúzok egy olyan tételt ami éppen nem megy annyira, a forrásból össze tudok szedni pár pontot? Esetleg praktikák, tippek, hogy hogyan tudnék még hatékonyabban tanulni ebben a pár órában? Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 21. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 12%-ot kell teljesíteni egy-egy tantárgyból a szóbelin. Ez magyarból is és töriből is 6 pont

Törin a forrásokból és az atlaszból simán összeszeded, magyarból meg 2 tételed lesz(irodalom és nyelvtan) ott sem lesz gond valamelyikről csak tudsz majd valamit mondani.

2017. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A törit forrásból lazán. Magyar abban az esetben érdekesebb ha nem ismered az adott költőt/írót/művet/regényt. Akkor nehéz forrásokból összekaparni a dolgokat, főleg hogy általában a forrás maga a mű, vagy kötet. Viszont, ha tudod miről van szó, akkor össze lehet mesélni a dolgokat. Aztán erre tedd rá azt, hogy tanár és érettségi elnök függő is a dolog nagyon keményen.
2017. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tanultál eddig, akkor nem lehet akkora a probléma. :) Töriből egyébként valami 12 pont vagy hasonló jár a forrásokért, pár pont az atlaszért, meg csak hozzá tudsz szólni a témákhoz. Irodalomhoz is tudsz talán mondani információkat, nyelvtanból meg ott lesz a feladat, azt tutira meg tudod csinálni. A bevezetéseid legyenek jók, az már félsiker. :)

Én úgy tanulnék a helyedben hogy minden tételt többször átnézek, átfutok, így nagyobb eséllyel ragadnak meg a dolgok.

Hajrá!

2017. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Magyarból nézd át még a kötelezőket
2017. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
na milett?
2017. jún. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Végül kiderült hogy csak holnap kerülök sorra, így maradt egy napom készülni. :D
2017. jún. 22. 19:15
 7/8 anonim válasza:
Es ma mi lett? :)
2017. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma tudtuk meg az eredményt, szerintem egész jól sikerült. A magyar 71% lett, a töri pedig 61%. :)
2017. jún. 25. 01:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!