Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ugye a középsuliban lesznek...

Ugye a középsuliban lesznek majd normálisak az osztályomban?

Figyelt kérdés

Ma voltunk beiratkozni és eddig jók voltak az első benyomásaim a suliról. A tanárok is kedvesek voltak, bár első találkozáskor szerintem az összes az, aztán majd csak szeptemberben derül ki, hogy tényleg jó fejek-e... Szakgimnáziumba megyek, 26an leszünk és kb fele-fele arányban fognak eloszlani a fiúk és a lányok. De viszont félek attól, hogy hülye osztálytársaim lesznek akikkel nem lehet értelmesen beszélgetni, okkal félek? Láttam 2 szakközepes jövendőbeli 9.est akik nem éppen tűntek értelmes egyénnek a kinézetük alapján, ekkor kicsit megijedtem, hogy úristen csak nehogy olyan osztálytársaim legyenek akikkel nem érzem jól magam. Aztán megláttam az egyik lányt akivel egy osztályba leszünk, és ő már csak a külseje alapján is értelmesebbnek tűnik mint a szakközepes emberkék. Azt azért sejtem, hogy lesz 1-2 ember akit az osztály nagy része nem fog kedvelni, de azért lesznek normálisak is igaz? Kérlek nyugtassatok meg mert már vagy 7 órája ezen pörgök de nehezen viselem a változásokat, és ez most egy elég nagy változás az életemben, így azt gondolom, hogy joggal tartok... Aki esetleg szintén most megy középsuliba annak is megköszönném,ha leírná a véleményét ezzel kapcsolatban.

15/F



2017. jún. 22. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt előveszem a varázsgömböm és megmondom.
2017. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát most ezt nem lehet tudni.


Ez leginkább a sulitől meg az "ez évi felhozatalukról".

Sajnos sok szak- gimi és közép nem olyan jó színvonalú, mert sokszor nem a szakma miatt mennek az emberek, hanem mert máshová nem vették fel őket.

Bem azt mondom, nyilván a legjobb iskolákban is vannak antiszoc/hülye osztályok, nem a szakgimiket akarom leszólni, de na, sajnos sok helyen ez van.

2017. jún. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szakiskola külön van, ti nem lesztek velük egy osztályban. Mellesleg oda sajnos kb.tényleg a legalja jár, azok akiket nem vettek fel sehova, de a tankötelezettség miatt ott rontják a levegőt és zavarják a valóban tanulni vágyókat.

Az osztályodat meg még ne írd le, ha jól értem, egy emberrel találkoztál eddig és ő is normálisnak tűnt, akkor tehát mi a baj?:)

Ha lesz valamilyen ismerkedős program vagy gólyatábor, mindenképp menj el rájuk és beiratkozáskor is szert tehetsz ismerősökre. Vagy ha tudod a nevüket, keresd meg őket Facebookon, nyugi egyáltalán nem ciki rájuk írni, anno én is ezt tettem.

Én is izgultam a középiskola előtt, főleg hogy általánosban nagyon sokat bántottak és az új suli másik városban van, teljesen egyedül érkeztem. De nagyon jól beilleszkedtem, könnyen ment, pedig előtte visszahúzódó voltam. Itt azonban teljesen kinyíltam, a kedves osztály- és évfolyamtársaim meg a segítőkész tanárok a legjobbat hozták ki belőlem:) sajnos azóta már erősen megromlott a közösségünk (most megyünk 11.osztályba), de ez már nem rajtam múlt, hanem pár gyökéren meg sajnos az ofőnkön is, aki kiváló tanár, de osztályfőnöknek sajnos nem a legjobb. De ennyit a negatívumról, ez nálatok egyáltalán nem biztos, hogy bekövetkezik, itt is csak mi voltunk ilyen szerencsétlenek, a többi osztály közössége nagyon jó.

2017. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

15éves fiú vagyok és most megyek szakgimnáziumba.

Két lehetőséged van ha hülyének tűnnek:

Vagy te is leszel olyan őrült ,mint ők

Vagy felfedezed azokat az embereket akik komolyak csak messziről hülyének tűnnek

és akkor tudtok komoly dolgokról beszélni és lesz valaki akivel egyáltalán tudsz.

De nem könnyű megtalálni így őket.

2017. júl. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Azért majd neked is alkalmazkodnod kell, nem várhatod el, hogy a teljesen új helyen mindenki a te szinteden lesz és megfelel majd a többiek érdeklődési köre a tiednek.

Felesleges izgulnod, úgyis kialakul, mellesleg nem tudom, hogy mi honnan tudhatnánk a választ, fogalmam sincs, hogy milyenek lesznek az osztálytársaid és valószínű, hogy nem vagyok egyedül ezzel. :D Sok sikert! :)

2017. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!