Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Irodalom szóbeli érettségi...

Irodalom szóbeli érettségi mennyirr nehéz?

Figyelt kérdés
Holnap szóbelizek. Az irodalom meg nyelvtan sosem ment... Próbáltam tanulni, a tételeket olvasgattam, tanulmányoztam, de félek, hogy nem lesz elég és meg fognak buktatni. Ha esetleg rosszat húzok (van ami azért jobban megy) és csak pár mondatot, gondolatot tudok elmondani megadják vajon a kettest? Igazából nem is kell kettesnél jobb mert nem számít.

2017. jún. 26. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Elvileg olyan 10-15 percet kellene tudni beszelni magadtól. Ha nem megy kérdeznek. Nyilván ha semmire nem tudsz valaszolni akkor nagy eséllyel megbuksz.
2017. jún. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
12%-ot kell elérned, ahhoz, hogy értékeljék és ne bukj meg, a magyar esetében ez 6 pont. Ha a főbb pontokat, jelentősebb dolgokat megjegyzed, akkor az már bőven jó.
2017. jún. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Lesz legalább 30 perced felkészülni, az idő alatt sok mindent lehet csinálni. Ha olvasgattad legalább a tételeket, valaminek meg kellett maradnia mindenből. Ha verset kapsz irodalomból, ahhoz csak hozzá tudsz szólni, a nyelvtanhoz meg biztosan meg tudod csinálni a feladatot. Ha a tanárban egy cseppnyi jóindulat is van, nem fog megbuktatni szerintem. :)

Ne félj, beszélj sokat (a témához kapcsolódóan azért), figyelj a helyes beszédre, szabatos megfogalmazásra, és biztosan nem lesz gond.

2017. jún. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerencsém van mert a magyar szakos tanár pont az osztályfőnököm aki egyrészt nagyon szeret, másrészt meg nála jobbindulatú embert nem sokat ismerek. Töriből is ő fog, de az amúgyis csak forrás meg atlasz, és ez a tárgy sem kell nekem.
2017. jún. 26. 22:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 mondatot "tudtam" a tételből. Nagy László, azt sem tudtam költő e vagy író, ma sem tudom... Meglett.
2017. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk tegnap volt szóbeli, nagyon szigorú a magyartanárunk, és voltak, akik semmit se készültek, és nem kellett póttételt húzniuk, tehát meglett nekik, pedig az egyik lánynál azt hittem, lesz póttétel, mert a nyelvtant teljesen elrontotta, körülbelül 3 szót mondott, ami jó volt. Mondta az ofő, hogy nagyon lepontozta a magyartanár, de így is megvan neki. És tényleg szigorú a tanárunk, tehát ha ő nem buktatta meg az osztálytársaimat, akkor neked is menni fog szerintem:D ha látja a tanár, hogy nem megy, akkor addig fog vallatni, amíg ki nem szed belőled legalább egy kettesre valót.

Semmit nem készülő osztálytársam kihúzta Kányádit, ő mondta nekem, hogy reggel írt rá ismerősére, hogy "hallod, ki az a Kányádi, van ilyen tételünk". Nála is féltem, hogy meghúzzák, de belőle is kihúzta a tanár, amit tudott.

2017. jún. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na lement, szerintem egy hármasra összehoztam. Feleslegesen izgultam ennyit
2017. jún. 27. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egész érettségin felesleges annyit izgulni, mint amennyire fel van hypolva... pláne, hogy bármikor, barmibol lehet utána érettségizni, akar ősszel, akar tavasszal. Semmi ez ahhoz képest, mintha csak egy előfeltétel tárgyat elbuksz egyetemen, ha meg kettőt akkor simán ráhúztál 2 évet a 3 éves bsc-re....
2017. jún. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!