Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell elképzelni a...

Varga Lilian kérdése:

Hogyan kell elképzelni a szakdolgozat védést és az államvizsgát? A lányom kérdezett erről de én még nem jártam anno egyetemre, így nem tudtam megfelelő választ adni.

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat! Kímèlj meg a rosszindulattól!

2017. jún. 27. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Mint az érettségi szóbelit. Van egy vizsgabiztos és mellette valamennyi tanár a szakoról. Nálam 3 szakos tanárom volt benn. Ők kérdezgetnek és beszélnek veled a tételről a vizsgabiztos általában csöndben van.


A szakdolgozati védésnél pedig behívják a konzulensed, akinél írtad a szakdolgozatodat. Ő kiválasztott 1 kérdést a 3 megadott közül és akkor azt kellett kifejteni úgy, mint a tételt. Itt már néha belekérdez a vizsgabiztos is, mivel ez ott van az asztalon így látja és bele tud olvasni.

2017. jún. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Ez nagyon szak és intézményfüggő, erre általános válasz nincs (pl. nálunk védésnél nincs bent a konzulens, kérdést se kapunk előre, a bizottságnak el kell kezdeni róla beszélni és kérdezzétek folyamatosan).
2017. jún. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
2015ben államvizsgáztam, nem volt bent a konzulens hanem az elnök és két másik tanár. A szakdolgozatból bármit kérdezhetnek: mit miért csináltam, mi miatt azt a témát választottam stb. A szakdolgozatról kell csinálni egy PPT-t, ami címszavakbab összefoglalja a szakdolgozatot. Egyáltalán nem volt vészes, de persze szakfüggő.
2017. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már tudok neki válaszolni. Köszónöm nektek:)
2017. jún. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!