Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemen egy év alatt...

Az egyetemen egy év alatt milyen mennyiségű tananyagot kell megtanulni?

Figyelt kérdés

Az 5 érettségihez viszonyítva, mennyivel kevesebbet, avagy többet kell megtanulni egy év alatt egyetemen?


Világos, hogy ez szakonként és szemeazterenként eltérhet, mindenki mondja a saját tapasztalatát.


Most készülök egyetemre és kíváncsi vagyok. :D



2017. jún. 27. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a középiskola sokkal nehezebbnek tünt mint az egyetem. Persze ez a szaktól is függ, hogy milyenre jelentkezel. De az egyetemen a vizsgaidőszak a kemény. A középsuliban meg napra készen kellett tanulni. Leterhelő volt. 8 órát bent ülni. Majd hazamenni és megint csak tanulni, házit csinálni...
2017. jún. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit tanulsz.


Szerintem egy átlagos nehézségű vizsga anyaga megfelel egy érettségitárgy anyagmennyiségével. De vannak messze nem átlagos nehézségű tárgyak is, pl. én orvosira járok, és az anatómia szigorlat anyaga jóval több volt mint az összes érettségi tárgy együtt.


De más amúgy, mert egy egyetemi tárgy anyaga nem annyira szerteágazó, mint egy középiskolai tárgyé (pl. biológiaérettségire a növényektől kezdve a nemzeti parkokon át az emberi testig minden kell). Illetve ha 2-est kapsz, akkor nem dől össze a világ, mint érettségin ahol kellenek a pontok. Meg egy egyetemen egy vizsga gyorsan lemegy, nem kell fél napon át írnod a tesztet...

2017. jún. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az érettségi könnyebbnek tűnt, mint egy egyetemi vizsgaidőszak.
2017. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló válasza szerintem nem pontos, hogy a vizsgaidőszak a kemény, meg hogy nem kell napra készen tanulni.Ez erősen szakfüggő !


Nálunk van olyan ( nagyon fontos ) tárgy, amire tényleg, naprol napra kell készülni különben elfog hasalni az ember. Voltak akik nem hitték el, és nem készültek rá rendesen. Ők voltak azok akik az 5. hétnél feladták a tárgyat, mert akkora volt a lemarasdásuk, hogy már nem lehetett behozni. Ezek általában olyan tárgyakbol vannak, amelyekbol nagy az anyag, és rendesen egymásra épül minden. Persze ilyen nehézségü tárgy nálunk félévenként csak 1-2 van, a többi az könnyebb. Továbbá ( ez is szakfüggő ), hogy menyi az év közben a számonkérés. Tipikusan humán szakoknál van az, hogy évközben nincs semmi számonkérés, így aztán tényleg nem kell megerölteni magukat az embereknek. Egy komolyabb mérnöki szakon azért ez nem igy van, itt az emberek azért küzdenek hogy vizsgázhassanak ( aláirásért ) . Nekünk álagosan heti 2 ZH-nk van ( persze van hogy 2 hétig semmi aztán meg minden nap ) de van ahol ez mégtöbb. Szóval az, hogy a vizsgaidőszak az igazán nehéz... hát szakfüggő.


Felék így néznek ki a tárgyak:

- vannak olyanok amelyekre legalább heti szinten komolyan kell tanulni, különben lemaradsz, és már aláirásod sem lesz. Ezekböl az anyag majdnem akkora mint egy egész érettségi, persze ilyen tárgyból kb félévenként 1. ( ezekbol MINDEN HÉTEN zh-t irunk)

- vannak olyanok amik kb egy érettségi tárgy anyagának felelnek meg.

- és vannak olyanok amikre tényleg elég a nullárol pár nap alatt felkészülni.


Szóval nálunk összességében egy FÉLÉV kicsit nehezebb mint egy komplex érettségi.


Van olyan szak, ahol a szorgalmi időszakban semmit sem kell tanulni, és elég mindent vizsgaidőszakban. És van olyan is ,ahol rendesen kell tanulni a szorgalmi időszakban, hogy egyáltalán mehess vizsgázni, de akkor a vizsgaidőszak értelemszerüen már könnyebb lesz.

2017. jún. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!