Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy ovodás és egy kisiskolás...

Egy ovodás és egy kisiskolás gyermek mellett mennyire lehetseges elvégezni egy 5 éves fogorvosi egyetemet?

Figyelt kérdés
2017. jún. 27. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel csak nappalin indul, így szerintem sehogy, hacsak nincs 0-24 órás segítséged.
2017. jún. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idősen?
2017. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
35 èvesen
2017. jún. 30. 15:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg tudnád oldani nappali ennyi idősen? Ezeket kell mérlegelned. Éveken keresztül nem tudsz munkát vállalni, állandóan vagy egyetemen, vagy gyakorlaton lennél. 40-42 évesen végeznél. És akkor lennél pályakezdő.És még nem beszéltünk arról, hogy ha otthon vagy, akkor vizsgákra készülsz. Én két diplomát szereztem levelezőn, család, gyerek mellett. Nem kezdeném újra. És az nem is orvosi volt...
2017. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet. Nyilvánvaló okokból ez a szak csak nappalin van, órarend szerint többször előfordul, hogy reggel 8-tól este fél6ig, vagy tovább bent kell lennünk. És akkor még nem tanultunk semmit. Vannak zh-k, amiket nem lehet pótolni, nem indítanak belőle, ha a fejed tetejére állsz, akkor sem (erre ráadásul tudok egy nagyon extrém példát is, hogy vki miért hiányzott egy zh-ról, maradjunk annyiban, hogy nem azért, mert 39 fokos láza volt - bár az lett volna!, mégis nullást kapott a zh-ra, mert bizony vmiből azt is lehet :)) Gyakorlatokról kettőt lehet hiányozni, ez is teljesen érthető, ha nem vagy nagy beteg, akkor ezt a kettőt sem használod el, feltéve, ha meg akarod tanulni a szakmát. Hogy ki miért hiányzik, az pedig senkit nem érdekel. Van egy penzum, amit teljesíteni kell, ha nem sikerült, bármi miatt, az egyéni szociális probléma.

És akkor még nem vettük hozzá az egyéb teendőket. Kötelező a sport, ez pl nálunk 4 szemeszternyi, heti egyszer másfél óra. Kötelező egy darab középfokú nyelvvizsa ÉS egy szakmai angol középfok. Abba még bele sem gondoltunk, hogy mi van akkor, ha a szakdolgozatod miatt a szabadidődben beteget kell vizsgálnod, akár több százat (rengeteg idő).


Úgyhogy hacsak nem veszi át vki helyetted a gyereknevelést teljes mértékben, akkor sajnos ez felejtős. Fel kell szabadulj az órarend szerint mindenképpen, vki másnak kell intéznie a gyerekekt, ha betegek, iskolai teendőjük van, akármi, és persze kell időt szakíts a hétvégédből, ha jönnek a zh-k. Vizsgaidőszakról nem is beszélve. Első három évben nem volt karácsonyom, örültem, ha 24-ét fel tudtam szabadítani, reggeltől estig tanulás volt, semmi más. Ez negyedévtől már vmivel azért könnyebb, de az első 2-3 évben mindenképpen erre készülj. Ja, nekünk se őszi, se téli szünetünk nincs.

2017. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!