Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felsőoktatási szakképzést...

Felsőoktatási szakképzést valóban beszámítják alapképzésbe?

Figyelt kérdés
Felsőoktatási szakképzés és okj képzés között gondolkozok, hogy melyik lenne jobb. Mérlegképest szeretném megszerezni, viszont ahhoz előbb kellene egy felsőfokú okj (pénzügy számvitel középfokon megvan, tehát azt már nem szeretném felsőfokon), vállalkozási és bérügyintézőire gondoltam, viszont az délutánonként lenne estin. Vagy szóba került a felsőoktatási szakképzés, ami pénteki vagy szombati napokon lenne és a krediteket beszámítanák ha belevágnék esetleg egyetemen is a pénzügybe. Úgy hallottam így a 3,5 éves alapképzés csak 1,5 év lenne, ha elfogadnák az elvégzett tárgyakat, és így akár fizetősre is mernék menni, 1,5 évig még mindig jobb mint 3,5 évig fizetni. Ez valóban így van?
2017. jún. 27. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Beleszámít, de nem éri meg, mivel az OKJ-t 25 éves korodig támogatják a Szakképzés során viszont a felsőoktatási félévek ugrálnak. Én a helyedben semmiképp nem mennék szakképzésre, ha tovább szeretnél menni alapképzésre. Kár 4 félév államit elbaszni miatta, amikor egy OKJ is ér annyit simán.
2017. jún. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, estin még végezhetek okj-t. Az okj is 2 év és a felsőoktatási szakképzés is.
2017. jún. 27. 15:58
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
De akkor is OKJ-n csak fizetned kell, míg a szakképzés elveszi a féléveket. Tehát, ha egyetemen/főiskolán továbbmész, akkor minimum 4 félévet buktál az állami támogatásodból, érted? Ha biztosan tudod, hogy nem akarsz BA/MA képzésre továbbmenni akkor megéri, egyébként nem, mert ha elfogy az állami támogatásod a szakon felénél, akkor igen megszívod.
2017. jún. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
dehogy kell a mképeshez felsőfok, sima középfokú pü-szviteli ügyintéző elég bemenetnek, decemberben fejeztem be a mképest.
2017. jún. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A középfokú pénzügy számviteli ügyintéző azonosítója nem ugyanaz, mint ami feltétel a mérlegképesnél, mivel felsőfokú képzettség az elvárt. 52 3432 04 van nekem,

54 344 01 a(z egyik) bemeneti feltétel.

[link]

2017. jún. 27. 18:42
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez eszembe se jutott, hogy 12 támogatott félév van, mondjuk ha pénzügyet akarnék tanulni, annál államira be se jutnék.
2017. jún. 27. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
5234400100000000 az enyém, ezzel mentem. itt van előttem a bizim.
2017. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, azt kérik, az nem középfokú. Nekem nem 54-el kezdődik hanem 52-vel, tehát az enyém nem elég.
2017. jún. 27. 19:06
 9/10 A kérdező kommentje:
De ha elhasználok 4 félévet felsőoktatási szakképzésre, az alapképzés kevesebb ideig tart, tehát akkor nem használok el 7 félévet, hanem mondjuk 4-et, mesterképzésre meg marad 4. Vagy nem így van?
2017. jún. 27. 19:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Most nézem, igazad van, a te számod is középfokú. Csak teljes összezavartak már, beírtam, hogy a bizonyítványomban szereplő azonosító új megfelelője, és azt írják, hogy 52 343 03, másik oldalon viszont ehhez valami banki referens szakképesítés van írva, úgyhogy a legjobb lesz, ha felhívom az egyik képző központot, a Perfektet néztem és megkérdezem. Az apró betűs részben valóban olyat írnak, hogy a "pénzügyminiszter hatáskörébe tartozó szakképzések" is elfogadhatók, ilyen a középfokú pénzügy-számviteli ügyintéző is. Úgyhogy kezdek reménykedni. :-)
2017. jún. 27. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!