Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy éltétek meg az egyetemen,...

Hogy éltétek meg az egyetemen, amikor elbuktatok pár tárgyat vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

Elsőéves informatikus srác vagyok.Első félévben minden tárgyamat teljesítettem, 4,4-es átlaggal. Szakon kb a top 5 voltam.Most meg 35 kreditből sikerül 25..

Nagyon nehezen birkózok meg ezzel a tudattal..

Nem szakadtam meg a tanulásban ez tény, de a szerencse se volt soha velem.. Hogy dolgoztátok fel a sikertelenséget?



2017. jún. 29. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell rajta sokat gondolkodni. :)

Tudod, hogy miért történt, legközelebb jobban oda kell figyelni az időbeosztásra. Megesik az ilyesmi.

2017. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Problémát átértem, szintén informatikán vagyok (habár már MSc végefelé), mindig is volt bennem egy eféle maximalizmus és rettentően idegesít, ha egy tárgyból akár kétszer kell menni vizsgázni.

Tanulj a hibádból, gondolkodj, hogy miért nem sikerült, hogyan lehetett volna másképp csinálni és legközelebb menni fog.

2017. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Én elsős ként első félévben a szóró tárgyakon buktam meg, feladtam, de csak passziváltam szaktársaim hallgatására. Voltam külföldön meg itthon mosogató, takarító munkát csináltam, de úgy gondoltam, hogy meg lehet csinálni, ha összekapom magam. Ugyan nem sok alkalommal volt maximális félévem, de tegnap előtt sikeresen elvégeztem az iskolát jó szar államvizsgával amivel az MSc-re való bejutási esélyt majdhogynem teljesen elfelejthetem, de még reménykedek a totál minimális ponttal.

Úgyhogy én magamból kiindulva azt mondom, ne add fel, előfordul a bukás és a csúszás is!

2017. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sose volt ebből problémám, legközelebb sikerül.


Ahogy az ősi kínai mondás tartja

"Másodjára minden könnyebb" :D

Mik nem sikerültek? Ha a prog1 benne van akkor lesz belőle hátrányod, ha az megvan akkor meg ne foglalkozz velük.

2017. jún. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Prog I.


Gyakorlat 5

Vizsga 5


Kötprog 30/35


:DD

2017. jún. 30. 11:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mérnökinfón vagyok. Előtte nem voltam hozzászokva, hogy bukok tárgyakból így első félévben amikor 2 tárgy se sikerült először elég sz*rul éreztem magam. De az egyetem valahol erről szól, hogy majd következő évben/félévben sikerült. Végülis nem olyan mint egy középsuli ahol ha buksz egy tárgyból akkor ismételheted az egész évfolyamot.
2017. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs baj. Egyedül a prog1ből lehetett volna tényleg hátrányod. Mik nem sikerültek?
2017. júl. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én az első 2 félévben a tárgyaim nagy részét elbuktam lustaság és szerelmi bánat miatt. (Közgáz)

Ma már így 11 év távlatából,a bank ablakán kinézve vicces rá visszagondolni:D

2017. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Személyes problémák, a maximalizmusom, a lelki ráhangolódás hiánya, és a képzésen oktatók embertelensége, valamint pedagógiai inkompetenciája miatt (ELTE ÁJK) nekem is volt elég vizsgagondom (másodévtől munka mellett csináltam). Azért a nehézségek ellenére voltak évfolyamszinten kiemelkedően jó teljesítményeim is. Mondjuk mára van két diplomám, egy PhD fokozatom, tanítok az egyetemen, kutatok a kutatóintézetben, és igyekszem jobb ember lenni azoknál, mint akik próbáltak tönkretenni.
2017. aug. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kitalálom a Debrecenire jársz :D


Én proginfóra jártam sokkal rosszabbul sikerült 1. félévem mint neked. Örültem a ketteseknek is. 3. félévem jól sikerült mivel egyetemet váltottam.

Mellesleg én is ide jöttem, hogy milyen nehéz megfogok bukni. Erre szemrehányást kaptam, hogy megérdemlem, mert hülye vagyok.


Nekem nem kellett mit feldolgozni, mert láttam, hogy sorra hullottak ki körülöttem és örültem, hogy bent maradtam. Eleinte mikor láttam, hogy nem lesznek ötöseim akkor csúsztam le mély depresszióba. Azóta már jobban kilábaltam, szedem a gyógyszereket.

Bár most vizsgaidőszak van mégis csak ritkán szedem.


Ezt az egyetem váltásnak köszönhetem

2018. máj. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!