Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a színeket...

Hogyan használjam a színeket vizsgaidőszakban tanulás közben?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a színek segíthetnek a hatékonyabb tanulásban. Azt már tudom magamról, hogy ha kidolgozott tételből tanulok is, azt is ki kell jegyzetelnem, nem csak a tk-t, le kell írnom, mert úgy jobban megmarad.

Hogyan érdemes használnom a színeket a jegyzetemben? Minden bekezdést más színű tollal írjak? Vagy csak a tényleg fontos kulcsszavakat, vagy fejezetcímeket húzzam ki színessel? Mennyi színt érdemes használni? Mármint gondolom a túl sok és a túl kevés se jó, mert csak összezavar.



2017. máj. 16. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell kitapasztanod.

Én egy színt szoktam használni. Először csak ceruzával húzok alá, és annak a lényegét húzom ki színessel - így elkerülhető, hogy túl sok mindent emelj ki.

A fejezetcímeket szerintem minek? Bekezdésenként sem sok értelmét látom, ezek inkább esztétikai jelentőségűek. Egyértelműen a kulcsszavakra szoktam koncentrálni.

2017. máj. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én szinesztéziás vagyok, úgyhogy engem kifejezetten zavar, ha valami ki van színezve, de amit másoknál látok, hogy a kulcsszavakat és a címszavakat színezik ki, vagy pl ha hasonlóságot találsz két dologban logikailag, színezd ki őket ugyanolyan színűre, és az egyikből eszedbe fog jutni a másik. :)
2017. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 chtt ***** válasza:
100%

Ahogy az egyes írta: magadnak kell kitapasztalnod.

Én pl. így színeztem - [link] (a villámolvasásról tartott TDK előadásom elmetérképe - csak egy sok elmetérkép közül, amelyek megkönnyítették a vizsgákat:)

2017. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is egyéni. Én pl. nem tudok tanulni abból a jegyzetből, ami sárgával van kiemelve - mégis a legtöbb embernek az a kedvence.

Kísérletezz!

2017. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!