Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségibe halt már bele...

Érettségibe halt már bele valaki, úgy értem tényleg olyan nehéz és borzasztó, ahogyan a tanárok beállitják a diákoknak? 17/L

Figyelt kérdés
1 év múlva én is érettségizni fogok , és már félek tőle . Nagyon nehéz ? Van értelme a nagy izgulásnak , félelemnek ? Mik a tapasztalataitok.

2017. jún. 29. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen alaptalan, mert nem nehéz.
2017. jún. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Életem legkönnyebb vizsgája volt. Visszasírom. Egy felelés egy átlag héten 5x nehezebb volt nálunk, mint az érettségi.
2017. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Én is jövőre érettségizek, eddig nyelvekből tettem előrehozottat.

A tanárok azért mondják ezt, hogy tanulj. Nagyon sok minden le van butítva a közép szintű érettségikben, sokszor szinte csak az emelt szint mérné az igazi tudást, bár valamikor az is könnyebb. Persze, van olyan tárgy (matek), ahova azért képesség, józan paraszti ész is kell, de ezt a magyarnál és a törinél is tudod majd alkalmazni. De azért érthető, hogy a magyar meg a töri inkább lexikális tudást mér, sokat kell olvasni. Ez vonatkozik a nyelvekre is, ha még nem csináltad meg.

Ha végig lelkiismeretesen tanultál a három év alatt és ugyanígy mész neki az utolsó évnek is, akkor nem lesz gond. Sok minden olyan egyszerű, hogy gondolkodni sem kell, de azért jó, ha "észnél vagy". A szóbelire meg nem árt, ha már hónapokkal előbb elkezdesz készülni, mert néhány szóbeli tétel előfordulhat írásbelin is, így ott is hasznát veheted majd és így nem kell egyszerre 40 tételt "bemagolnod". (Bár ez attól is függ, hogy milyen szintre mész, emelt magyarból van "csak" 40 tétel.)

Tudom, hogy mindenkiben van egy alap félelem meg vizsgadrukk, hogy "na most kell megmutatnom az eddigi tudásom", de ne izgulj előre már egy évvel, mert azzal nem teszel jót magadnak. Nyáron kapcsolódj ki, ne agyalj. Tapasztalatból mondom.

2017. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Közel sem annyira nehéz mint ahogy a tanárok beállítják. Zanza.tv oszt cső :D
2017. jún. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Én idén érettségiztem, matekból pedig emelteztem. A harmadikkal annyiban vitatkoznék, hogy a magyarhoz nem csak a józan ész kell. Ott mivel új a feladatsor és én az egyik kíséreti nyúl vagyok így azt kell mondjam gyors gondolkodás is kell. Gyorsan kell olvasni, gyorsan kell gondolkodni hogy az érvelést/köznapi szöveget jól meg lehessen írni. A második rész meg a technikán múlik. Ha tudod a vers és novella elemzés menetét akkor menni fog ha nem szenvedés lesz. A töri pedig 0 lexikális tudást mér. 1 db évszám volt az idei érettségibe. Ezen kívűl tele forrásokkal. Nagyon minimális az ami lexikális, ha képben vagy a dolgokkal és tudsz forrást elemezni az sem nehéz. A harmadik a nyelvet elmondta, ami pedig a matekot illeti az nehéz annak aki nem jó matekból. Bár én emelteztem, a közepet is ismerem és ott semmi bonyolultat nem kérnek. Nincsenek a feladatok nyakatekerten megfogalmazva, ha jó vagy szövegértésből megérted a feladatot, ha jó vagy matekból meg is tudod oldani. Ha becsületesen készülsz és keményen tanulsz nem lesz nehéz. A tételeket nem nagyon ajánlom írásbeli előtt tanulni, max a törinél van értelme de máshol nincs, elég stressz az írásbeli nem éri meg a szóbelivel is szenvedni. Lesz egy hónapod a szóbeli előtt meg fogod tudni tanulni a tételeket. Az emelt szóbeli miatt a közepekre csak 6 nappal a vizsga előtt kezdtem készülni, minden max pontos lett. Sok sikert jövőre és még több kitartást!
2017. jún. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Halt.

1984-ben a magyar érettségit megírta és öngyilkos lett a nagyszüleim szomszédlánya :(

2017. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Osztálytársam mondta, hogy idén emelt kémián egy lány idegösszeomlást kapott (ő is emeltezett). Igaz, nem haláleset, de ez is elég komoly dolog sajnos:/

Ha nem mész továbbtanulni, vagy ahova jelentkezel, nem kell sok pont, akkor tényleg laza dolog, főleg, ha csak közepezel és figyeltél az évek során és van egy kis józan eszed, kettesre, hármasra meg lehet írni simán, szóbelin pedig kb. lehetetlen megbukni (így is előfordul persze, de ha nem blokkolsz le teljesen, az is teljesíthető még úgy is, ha semmit nem készültél - van olyan osztálytársam, akit simán meg lehetett volna buktatni szóbelin, mert tényleg semmit nem tanult, de mégis átment).


Viszont ha sok pont kell a továbbtanuláshoz, és mondjuk emeltezel is, vagy mindenből 80-90% feletti érettségire hajtasz, tud szerezni az érettségi egy kis gyomorgörcsöt. Én is idén érettségiztem, és miután letudtam a közép szóbeliket, sírtam a megkönnyebbüléstől (mert jól sikerültek, két szóbelim - köztük az emeltem - max pontos lett, másikból egy pontot vontak le, meg az idegen nyelvi szóbelimen három pontot), de nagyon jó volt végre letudni. Én az utóbbi hónapokban például annyit csináltam, hogy itthon tanultam, mentem különtanárhoz, meg bementem a suliba, ha valami kellett. De így voltam nyugodt, mert tényleg maximálisan felkészültem az érettségire, a pontom is valószínűleg meglesz, szóval amire hajtottam, azt elértem.


Olyan szempontból mondanám nehéznek, hogy a továbbtanulásod ettől függ. Persze, később is lehet majd újraérettségizni (pénzért, 10 vagy 20 ezer egy tantárgy), de biztos vagyok benne, hogy azért elég nagy törést tud okozni egy emberben, hogy több hónapos esetleg éves készülés után se sikerül annyi pontot elérnie, amennyi elég ahhoz, hogy felvegyék oda, ahova jelentkezett. Egyik osztálytársam is újra fog érettségizni, mert az emeltje nem olyan lett, amilyenre számított, és nem lesz meg a pontja azokra a szakokra, amelyekre tényleg szívesen járna. És látszik rajta, hogy letörte a dolog, de biztos vagyok benne, hogy összeszedi magát, és megcsinálja, jövőre pedig bejut oda, ahova szeretne:)


Szóval nézőpont kérdése az egész. Persze, később visszagondolva már szinte mindenki azt mondja, hogy semmiség volt, de tényleg okozhat álmatlan éjszakákat, izgalmakat, gyomorgörcsöt, és kimerítő is. De én úgy gondolom, minden korosztálynak és embernek megvan a maga mumusa, legyen az középiskolai felvételi, érettségi, egyetemen vizsga, államvizsga, túlóra, gyereknevelés, bármi. Az érettségizőknek éppen az érettségi. Valakit jobban megvisel, valakit kevésbé. Félvállról azért nem érdemes venni, de nem lehetetlen dolog, később pedig valószínűleg már mindenki nevetve gondol vissza rá. Azért csak ez az első komolyabb vizsgahelyzet, ami éri a diákokat, és mivel nem vagyunk egyformák, mindenki másképp éli meg a dolgot.

2017. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért fél tőle az ember mert az ismeretlentől fél. Mi lesz bent... a megterített asztal...a vizsgáztató tanárok sorba...az elnök..ki mit szól...ki mit fog reagálni...

Előtte én is izgultam egy picit de amint szólítottak és beléptem az ajtón és elkezdtem az angol felelést megnyugodtam. Minden tanár segítőkész, nálunk jó hangulatban telt az egész. Akkor van para hogyha egy mukkot se tudsz nyögni a tételedhez. Akkor helószia póttétel :D

2017. jún. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
80%

Most érettségiztem. Szerintem az érettségi kb. 50%-ban szerencse. Mindog ötös voltam töriből,de ez az feladatsor nem az "enyém" volt (szerencsére meglett az ötös maximum pontos szóbelivel). Sokban függ attól is milyen tételt húzol, de ha mindet átolvasod, ami nehezebben megy azokat többször, akkor nem lehet nagy gond. A kettest nem nehéz összeszedni, de ha ötöst vagy négyest szeretnél nem árt tanulni egy kicsit. A szóbelinél a tanáron is múlik, ahogy az egyik tanárunk megfogalmazta, egy pontot ide egy pontot oda gondol az ember, ha akar. Nyilván ehhez az kell, hogy megszólalj, mert a semmire nem lehet pontot adni.

Irásbelinél ugy éreztem nagyon elrontottam mindent a matek és a szakmai kivételével (előtte azoktól féltem a legjobban). A töri kivételével mind jobb lett, mint amit minimumnak kitüztem magam elé.

Szóbelire nagyon idegesen mentem be, és nagyon nyugodtan jöttem ki a teremből. Mindenből viszonylag jó tételt húztam szerencsére.

Egy kis izgalom,félelem lesz benned, mivel,mint előttem is irták ismeretlen az egész számodra. Nyugodj meg, tanulgass, de azért beleszakadni nem kell. Sok sikert Neked igy előre is! :)

2017. jún. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!