Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt valaki már az idén...

Volt valaki már az idén óvodapedagógus alkalmassági vizsgán? Nehéz volt?

Figyelt kérdés

2017. júl. 1. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár én nem idén, hanem 3 éve voltam, de nem volt nehéz (bár gondolom intézménye válogatja).

Énekre fel lehetett előre készülni, beszéden csak fel kellett olvasni egy szöveget, tesin meg különböző gyakorlatokat kellett csinálni.

Simán teljesíthető.

Melyik suliba jelentkeztél?

2017. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Debreceni Egyetemre. Már a csecsemő-és kisgyermeknevelő szakot elvégeztem, de jó lenne még egy diploma, aminek több hasznát veszem. Sajnos nincs túl jó hangom :( De más területhez nem értek. Még a tanító szakon gondolkoztam, de erre esett a választásom.
2017. júl. 1. 10:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos azt kell mondjam, a nem túl jó énekhang eleve kizáró ok. Nincs olyan, hogy kicsit hamis az énekhang. Szinte az összes többi tevékenység területen lehet anyagot keresni, pótolni, kompenzálni stb, gyakorló óvodapedagógusként. Tehát áthidalható minden más tevékenység az óvodai munka során.


De a kisgyermek számára modell értékű a pedagógus (és a szülője). Ritmikai érzék és énektudás kötelező, alap szinten, tehát nincs hamis hang, tisztán ki kell énekelni mindent, és egyszerű ritmusokat kiütni is tökéletesen kell.


Csak alapfokon kell énektudás és ritmusérzés, de az tökéletesen. A kisgyermekek tőled fogják eltanulni a hamis dallamot, gondolj bele...


Nem leszólni szeretnélek, hanem sajnos pont ez az egyetlen vonatkozás, amiben nem lehet se kompenzálni, se közben pótolni, hacsak nem valami csoda történik, pl mert énektanárhoz jársz.


De eleve fel sem veszik ovped szakra, aki

nem képes a fentiekre alapfokon tökéletesen.

2017. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Egyik az,hogy biztosan értesz máshoz is csak esetleg még nem próbáltad,de az már más,ha ezt szeretnéd csinálni!😊

Másik az,hogy ne hallgass az utolsóra! Ha jobban utána nézel kifejezetten az énekhang - óv.ped témának vannak többen a szakmában akiknek sajna nem adatott meg a tiszta énekhang mégis szuperül boldogulnak! 21.században hogyne lehetne egy ilyen hiányosságot pótolni?😊

2017. aug. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell tökéletes hang! Ez nem zeneművészeti, és nem is ének-zene tanári. Nyugodj meg, próbáld meg.
2017. aug. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!