Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnak megbukni az...

Hogy tudnak megbukni az emberek középiskolában és általános iskolában?

Figyelt kérdés
Sose fogom megérteni, nem motiválja őket az hogy tanulni kellene egy jobb jövőért, munkáért?
2017. júl. 1. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy pl. nem készülnek dolgozatokra
2017. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Vagy egyszerűen gyenge képességűek
2017. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
43%
Azért buknak meg,mert elkönyvelik őket hülyéknek,mivel abszolút szarik a tanerő arra,hogy kinek milyen képességei vannak.
2017. júl. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

Nálam például nagyon igazságtalan volt a fizika tanárom középsuliban, a példás tanuló is csak 2est kapott, így én is közel álltam a bukáshoz. Megjegyzem általánosban kitűnő tanuló voltam, értettem a fizikához. Most pedig egyetemen vagyok, 4-es feletti átlagon közgazdasági szakon. <- tehát iskola/tanár függő is lehet.


Aztán vannak ismerőseim akik úgy gondolták minek tanulni, majd nekik úgyis lesz jó munkájuk Ausztriában, mert ott olyan sokat fizetnek (feketén) azért, hogy a gyárban csomagolhatnak :)

2017. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%
Mert állandóan csak a telefont nyomogatják, és semmi más nem érdekli őket. A képesség egy dolog, de ha valaki nem hajlandó legalább egy kettest összehozni, az már lustaság.
2017. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8%

Mert nem mindenki törtető, illetve a jó iskolai eredmények nem garantálják a későbbi jó fizut. Meg a jó fizu se hozza automatikusan a boldog életet.

Sokan inkább élnek fiatalon, buli, haverok, és később lehet nem lesz jól fizető állásuk, de kiélik magukat még mielőtt családjuk lenne, meg agyalni kéne a megélhetésen, és később kiegyensúlyozottabb családi életük lesz, ezt gatantálom.

De neked kedves kérdező, látom sikeresen kimosták az agyad, a "tanulj vagy nem lesz belőled senki" dumával.

Inkább élj, építs kapcsolatokat (ne facebookos látszatkapcsolatokat), és ne görcsölj a jövőn. Az úgyis eljön, ha foglalkozol vele, ha nem.

2017. júl. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Sajnos olyan helyzetben vagyok hogy itt az egész nyaram és nem tudom mit csináljak, vannak barátaim de senki se jön sehova és itthon szenvedek már kb. 1 hónapja. :| Irigylem azokat akik tele vannak programokkal és haverokkal..hidd el nem olyan egyszerű "élni". :)
2017. júl. 2. 14:35
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pl félévkor megbuktam matekból tizedikben, de simán ötösre érettségiztem belőle (az egész érettségim kitűnő lett, de az iskolai átlagaim sem voltak rosszak), és reálos szakon fogok továbbtanulni. Egyszerűen olyan volt a tanár, hogy a fele csoportot megbuktatta félévre, és két-három embert év végén is, aztán az érettségi eredményekkel egyáltalán nem korrelált.


Mint ahogyan ezerféle tanár van - néhányaknak megvan az a hóbortjuk, hogy azt érzik szakmai sikernek, ha mindenkit megvágnak -, úgy van ezerféle diák is. Sokan rossz családi háttérrel érkeznek, vagy a sorozatos kudarcok miatt engedik el az egészet, megint mások egyszerűen csak gyenge képességűek, nem a szintjüknek megfelelő iskolában tanulnak, satöbbi. És - most bocsi, de személyeskedni fogok -, ha sose fogod megérteni az embereket, akik megbuknak, és szerinted ez az egész csak egy ennyire egysíkú probléma, hogy érthetetlen módon embereket nem érdekli a saját jövőjük, lehet, hogy fejlesztened kéne valamit, amit az iskolában nem tanítanak, de a való életben fontos lesz. Gondolom, nem nehéz kitalálni, hogy mire célzok.

2017. júl. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz?
2017. júl. 2. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!